YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu'na süt cevabı
Kılıçdaroğlu'na süt cevabı
12 Mayıs 2012 15:05
Hükümetle muhalefet arasındaki süt dağıtma polemiği büyüyor. Erdoğan Rize'de Kılıçdaroğlu'nun süt eleştirisine de cevap verdi...

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun okullarda dağıtımı yapılan süt konusunu siyasete karıştırdığını belirterek, ''Süte bu şekilde siyaset karıştırmak çirkinliktir. Maalesef Sayın Kılıçdaroğlu, hep Lemoğun tüfeği atayi ama her seferinde de karavana. CHP işte bütün tarihi boyunca sadece ve sadece bunu yapmıştır. CHP geçmişte her zaman suyu bulandırdığı gibi zihinleri bulandırdığı gibi bugün de sütü bulandırmak gayreti içindedir. Ey Kılıçdaroğlu, süt aktır ak, tertemiz ama sen aklığından nasibini alamamışsın, sende aklık yok'' dedi.

Erdoğan, Yenişehir Stadı'nda düzenlenen partisinin Rize İl Başkanlığı 4. Olağan Kongresi'nde, hükümet olarak Türkiye genelinde 32 bin 600 okulda her gün 7 milyon 200 bin öğrenciye süt dağıttıklarını belirterek, şu ana kadar dağıtılan sütlerden dolayı hiçbir zehirlenme vakasının yaşanmadığını söyledi.

Bazı çocukların süte karşı hassasiyeti olduğu için mide bulantısı gibi reaksiyonlar gösterdiğini, ilgili bakanlıklarında bilimsel analizler yaptırarak, bilimsel raporlarla zehirlenme vakası olmadığını teyit ettirdiklerini anlatan Başbakan Erdoğan, şöyle konuştu:

''Ana muhalefet partisi CHP'nin Genel Başkanı çıktı, bu süt konusunu bir siyaset malzemesi, istismar malzemesi yapmak istedi. Yalan yanlış bilgilerle kamuoyunu yanıltarak, 7 milyon 200 bin çocuğumuz üzerinden maalesef, basit siyasi hesaplara girişmek istedi. Kendi partisinden olan İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin haftada bir gün dağıttığı sütü, her gün dağıtılmış gibi lanse ederek, bizi karalamaya çalıştı. Haftada bir gün dağıtıyor İzmir. Ben, bugün Rize'de kendi cümlelerimle değil, bizzat Kılıçdaroğlu'nun genel başkanı olduğu partinin büyükşehir belediye başkanı Sayın Aziz Kocaoğlu'nun cümleleriyle kendisine cevap veriyorum. CHP'li İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı ne diyor  'Projenin desteklenmesinden yanayım. Bu mutlaka desteklenmesi gereken bir proje. İlk gün ya da önümüzdeki günlerde dağıtımda sıkıntılar, hastalıklar olabilir, bunlar tedavi edilecek, aksaklıklar giderilecektir. Süte siyaset karıştırmazsak, ülkemiz, çocuklarımız ve ülkenin geleceği için çok yararlı olur diye düşünüyorum, samimi duygularım bunlar' diyor.

Başkan bunları söylerken, CHP Genel Başkanı süte siyaset karıştırıyor, süte bu şekilde siyaset karıştırmak çirkinliktir. Türkiye genelinde çocukların, velilerin, öğretmenlerin zihinlerini bulandırıp, yalan yanlış iddialarla tereddüt oluşturmak sorumsuzluktur. Geçen yıl Rize mitingimizde de söyledim. CHP Genel Başkanı, Lemoğun tüfeği gibi atayi ama her seferinde karavana. Maalesef Sayın Kılıçdaroğlu, aynen o şekilde bu duruma devam ediyor, hep Lemoğun tüfeği atayi ama her seferinde de karavana. CHP işte bütün tarihi boyunca sadece ve sadece bunu yapmıştır. CHP geçmişte her zaman suyu bulandırdığı gibi zihinleri bulandırdığı gibi bugün de sütü bulandırmak gayreti içindedir. Ey Kılıçdaroğlu, süt aktır ak, tertemiz ama sen aklığından nasibini alamamışsın, sende aklık yok. CHP Türkiye'de taş üstüne taş koymamış, sadece ve sadece yapılanı engellemenin peşinde olmuştur. CHP hiçbir yararlı, güzel uygulamanın mimarı olmamış, yapanları, yapmak isteyenleri de cezalandırmıştır. Türkiye genelinde her bir çocuğumuzun, eğer hassasiyetleri yoksa, kendilerine dağıtılan sütü gönül rahatlığı içinde içmelerini istiyorum. Bütün velilerin, bütün öğretmenlerin hiç tereddüt etmeden, hassasiyeti olmayan çocuklara sütleri gönül rahatlığı içinde içirmelerini rica ediyorum. Partisinin belediye başkanının bile gerisinde yürüyen bir genel başkan ile de CHP'ye, CHP'li seçmen kardeşlerime gerçekten sabır diliyorum.'' (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler