YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu'na Suriye eleştirisi
Dışişleri Bakanı Davutoğlu, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Suriye ile ilgili değerlendirmelerine cevap verdi, bu sözleri ancak, "Ocak ayında uykuya yatıp, yeni kalkması" durumunda sarfedebileceğini kaydetti...
Kılıçdaroğlu'na Suriye eleştirisi
09 Aralık 2011 / 12:08 Güncelleme: 09 Aralık 2011 / 12:17

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Suriye ilgili son sözlerini ancak "Ocak ayında uykuya yatıp, yeni kalkması" durumunda sarfedebileceğini kaydetti...

Diplomasi Muhabirleri Derneği üyeleri ile kahvaltıda bir araya gelen Davutoğlu gündemdeki dış politika konuları değerlendirerek, soruları yanıtladı.

Türkiye'nin Suriye politikası ile ilgili soru üzerine, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun dünkü "Bir sabah kalktık, Suriye ile düşman olduk" yönündeki sözlerini eleştirdi. Davutoğlu, bu söylemin herkesi düşündürmesi gerektiğini söyleyerek, Kılıçdaroğlu'nun bu sözleri ancak "Ocak ayında uykuya yatıp, yeni kalkması" durumunda söyleyebileceğini belirtti.

Kılıçdaroğlu, TBMM Genel Kurulunda, 2012 Yılı Bütçesi üzerinde yaptığı konuşmada Suriye ile ilgili gelişmeler hakkında, "Şimdi burada egemen güçler kim  Hükümet Suriye'ye gitti stratejik anlaşma yaptı. 50 tane sözleşme var. Sayın Başbakan Şam sokaklarında alkışlar, Türk bayrakları ile karşılandı. Bir sabah kalktık tam tersi oldu. Suriye'yi düşman ilan ettik. Sayın Başbakan 'bıçak kemiğe dayandı' dedi" diye konuşmuştu. (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler