YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu'na suikast girişiminde dikkat çeken detay!
CHP Lideri Kılıçdaroğlu'na yönelik suikast girişiminde, PKK'nın merkezinde olduğu teröristlerin çatı örgütü üzerinde duruluyor. Özellikle Karadeniz bölgesinde etkin olmaya çalışan HBDH'nin ortaya çıkış ve kuruluş tarihlerinde dikkat çekici ayrıntılar var.
Kılıçdaroğlu'na suikast girişiminde dikkat çeken detay!
26 Ağustos 2016 / 14:44 Güncelleme: 26 Ağustos 2016 / 14:55

Bir askerin şehit olduğu CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik suikast girişiminde teröristlerin çatı örgütü üzerinde duruluyor. Çatı örgütün adı Halkların Birleşik Devrim Hareketi.

PKK'nın isteğiyle kurulan ve merkezinde yer aldığı çatı oluşumda MLKP'den TİKKO'ya kadar bir çok terör örgütü yer alıyor.

TARİHLER DİKKAT ÇEKİYOR

HBDH'nin ortaya çıkış ve kuruluş tarihlerinde çarpıcı detaylar var.

Örgütün kurulacağı ilk kez PKK yöneticisi Cemil Bayık tarafından 2015 yılı aralık ayında dile getirildi.

Bu tarih önemli. Çünkü Aralık 2015'te aralarında Türkiye, Suudi Arabistan ve Endonezya'nın da olduğu 34 İslam ülkesi bir araya gelmiş ve İslam İttifakı kurulması planlanmıştı.

İslam ittifakının teröre karşı ortak ordu ve istihbarat oluşturarak birlikte hareket etmesi öngürüldü.

Buraya kadar bir tesadüf olarak algınabilir. Ancak terör örgütünün kuruluş tarihi bu kadarı da tesadüf olamaz dedirtiyor.

İSLAM ORDUSUNUN GÖVDE GÖSTERİSİ YAPTIĞI GÜN

Yasadışı HBDH terör örgütü 12 Mart 2016'da kuruldu.

Aynı gün İslam Ordusu 12 Mart 2016'da Suudi Arabistan'da ilk tatbikatını gerçekleştirdi. Üstelik bu tatbikat, yapılmış en büyük tatbikatlarından biri olarak tarihe geçti.

Türkiye'nin İslam coğrafyasında etkinliğini artırdığı dönemlerde ortaya çıkan HBDH, Fırat Kalkanı Harekatı'nın hemen ardından yine hortladı.

 

KANAL A - UMUT ALBAYRAK

 // isa
Emperyalist en çok gelişmiş zengin 8-10 büyük devletten bir veya birkaç tanesinin destek vermediği herhangi bir terör örgütünün bir hafta bile ayakta kalması ne kadar mümkün olur...
26 Ağustos 2016 15:10
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler