23 Haziran 2018 Cumartesi
 • Altın190,917
 • BIST95.852
 • Dolar4,6622
 • Euro5,4311
 • Euro/Dolar0.00
 • Sterlin6,2050
 • İstanbul22 °C
 • Ankara16 °C
 • İzmir21 °C
 • Konya17 °C
 • Adana23 °C
 • Antalya25 °C
 • Diyarbakır24 °C
 • Bursa18 °C
 • Kayseri15 °C
 • Kocaeli19 °C
 • Şanlıurfa22 °C
 • Gaziantep20 °C
 • İçel25 °C
YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu'na şok suçlama
Başbakan Erdoğan bugün Ispartada vatandaşlara seslendi.. Erdoğan'ın hedefinde CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu vardı. Başbakan Erdoğan Kılıçdaroğlu'na şok bir suçlamada bulundu...
Kılıçdaroğlu'na şok suçlama
07 Ağustos 2010 / 14:32 Güncelleme: 07 Ağustos 2010 / 14:35

Başbakan Erdoğan, bugün Ispartalılarla buşluştu. Partisinin Isparta'da Hükümet Meydanı'nda düzenlenen 'Referanduma evet' mitinginde konuşan Başbakan kendisine 'Recep Bey' diyen Kemal Kılıçdaroğlu'na 'Memur Kemal' diye cevap verdi. Erdoğan, Deniz Baykal'ın orataya çıkan kaset görüntüleri ile ilgili de Kemal Kılıçdaroğlu'na şok bir suçlamada bulundu...

İşte Erdoğan'ın konuşması;

Birtakım fitne odakları, fesat odakları, bizim birliğimizi, beraberliğimizi bozacaklarını zannediyorlar. Bu topraklarda fitne tohumu
yeşermez. 73 milyonla birlikte, benim Ispartalı kardeşim, lütfen oynanan oyunları iyi izlesin, iyi analiz etsin, iyi değerlendirsin.

Şöyle yakın tarihe bir bakın. Ne zaman Türkiye atılıma geçtiyse o zaman kirli oyunlar devreye sokuldu. Ne zaman Türkiye ekonomisi şaha kalktıysa o zaman
kirli senaryolar devreye sokuldu. Ne zaman demokrasi güç kazandıysa o zaman kirli tezgahlar piyasaya çıktı.

İşte bugünlerde de aynı oyunlar oynanıyor. Kirli oyunlar, kirli senaryolar, kirli tezgahlar yeniden devreye sokulmak isteniyor. Bir yandan taşeron terör örgütü kirli kanlı eylemlere girişirken, öbür yandan illerde, ilçelerde birtakım kirli provokasyonlar yapılıyor.

Takip ediyorsunuz değil mi? Okuyorsunuz değil mi? Kimin eli kimin cebinde görüyorsunuz değil mi? İşte onun için milliyetçisini de, milliyetçi olmayanını da veya ırk milliyetçilerini de, kafatası milliyetçilerini de iyi tanıyalım, bunları iyi anlayalım. Bunlar tesadüf değil, bunlar rastlantı değil. Şimdi birtakım davalar görülüyor, birtakım iddianameler hazırlandı. Oralarda kimlerin kimlerle işbirliği içinde olduğunu gördünüz mü? Kimlerin kimlerle iş tuttuğunu gördünüz mü? Ülkeyi kaosa sürüklemek, milleti korkutmak, sindirmek için ne tür kirli tezgahların kurulduğunu gördünüz mü? İşte tüm bu tezgahları bozacak yegane güç sizsiniz. Bu senaryoları boşa çıkaracak yegane irade sizlersiniz. Türkiye üzerine oynanan kirli oyunları ters yüz edecek yegane kuvvet sizlersiniz."

-"RAHATSIZ OLDULAR"-

12 Eylül’de referanduma sunulacak Anayasa değişikliğine CHP, MHP ve BDP’nin karşı olduğuna işaret eden Erdoğan, şunları söyledi:

"Bunlar nasıl oldu da bir araya geldi? Aslında bunlar hiçbir araya gelmezlerdi. Ben, 22 Temmuz’da diyordum ki, ’Bunlar ruh ikizi.’ Şimdi ne oldu, ruh üçüzü oldular. Yanlarına da destek kuvveti aldılar. YARSAV gibi. Rahatsız oldular, ’Başbakan nasıl olur da bizi ifşa eder’ diye. Yargı kurumunun içerisinde vakıf, dernek kurulması anlaşılır bir şey mi? Bunları biz 12 Eylül’ün öncesinde gördük. Polis teşkilatının içerisinde, Milli Eğitim’de ve oraların ne hale geldiğini o zaman gördük. Şimdi aynı oyun oynanıyor. Bağımsız olması gereken, tarafsız olması gereken bir yargı camiasının içerisinde bunların olmasının demokratik parlamenter sistem içerisinde yeri olabilir mi? Özgürlükler içerisinde yeri olabilir mi? Bunu yaptılar. Şimdi de açık açık tavır koyuyorlar. Milletin hayrına hiçbir konuda ittifak etmeyenler, şimdi kalkmışlar, ’hayır’ oyu vermekte ittifak ediyorlar.

Bu oyunu bozacak mıyız? O fitne odaklarının heveslerini kursaklarında bırakacak mıyız? 12 Eylül’de yeniden büyük Türkiye’ye evet mi? İleri demokrasiye evet mi? Daha fazla özgürlüğe evet mi?"

'SSK'YI BATIDIN'

Başbakan Erdoğan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'la 2007 yılında Dolmabahçe'de yaptığı görüşmeyle ilgili olarak 'Ben Genelkurmay Başkanıyla yaptığım görüşmeyi açıklamam. Açıklamak zorunda değilim. CHP suç duyurusunda bulunacakmış. Muhtırayı destekleyenler hakkında da suç duyurusnda bulunacak mısın?' diye konuştu

Kılıçdaroğluna'da yüklenen Erdoğan 'Memur Kemal Efendiye bir SSK görevi verdiler. SSK'yı batırdın be. Her yıl zarar zarar. Sırası geldiğinde onu da açıklayacağım. Kendisi ne diyor iktidara geldiğimizde görürsünüz diyor. Gelemeyeceksin ki iktidara zaten. Bu millet CHP zihniyetini bir daha getirmez' dedi.

KASET OLAYI

Sıkıştı mı ‘onu eski yönetim söyledi’ diyor. Eski yönetim kim? Eski genel başkanın. Eski genel başkan da diyor ki: Beni hiç aramadı. Aslında orada da reddi miras yapacak.

Sayın genel başkan düz mantığı çok seviyor. Ne diyor 27 Nisan bildirisinden sonra Ak Parti’nin oyları arttı. Büyükanıt'la işbirliği yaptı diyor. CHP’de kirli bir senaryo devreye sokuldu. Bir kaset skandalı ortaya çıktı

Ardından şu andaki genel başkan ‘Ben aday olmayacağım’ dedi. Hatta o zamanki genel başkanı evinde ziyaret etti. Sonra ‘ben adylık düşünmüyorum’ dedi. Ertesi gün ‘Ben adayım’ dedi. Bu nasıl bir dürüstlük. Sonra kurultaya gidildi.

O zaman bu kasetin mimarı kim?

Kaset skandalından sonra kim genel başkan oldu?

Kim kiminle işbirliği yaptı da kaset skandalı ortaya çıktı

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler