YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu'na şok!
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Başbakan Tayyip Erdoğan'a açtığı tazminat davası reddedildi.
Kılıçdaroğlu'na şok!
25 Nisan 2012 / 13:49 Güncelleme: 25 Nisan 2012 / 13:50

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, 1 Haziran 2011'de yaptığı bir konuşmada ''kişilik haklarına saldırıda bulunduğu'' iddiasıyla Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a açtığı manevi tazminat davası reddedildi.

Ankara 25. Asliye Hukuk Mahkemesi'ndeki duruşmaya Kılıçdaroğlu'nun avukatı Tamer Sağcan ve Başbakan'ın avukatı Burhanettin Sevencan katıldı.

Taraf avukatlarının son beyanlarını dinleyen Hakim Ömer Kızılkaya, davanın reddedildiğini bildirdi.

Kılıçdaroğlu, Başbakan Erdoğan'ın, 1 Haziran 2011'de İstanbul Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen Proje Tanıtım Toplantısı'ndaki, ''CHP Genel Başkanı'nın söylediği şu: 'Rüzgar eken fırtına biçer'. Ya böyle bir siyasetçi olur mu, böyle bir genel başkan olur mu  Neyin rüzgarını ektik ki fırtına biçeceğiz  Yani sen şu anda miting yapmaya giderken, yani birileri sana bunu yaptığı zaman kalkıp aynı şeyi ben mi söyleyeceğim  Ama ben bu kadar edepsiz, bu kadar ahlaksız, alçak değilim. Siyasette bu zat çırak bile olamadı ve insanlıktan da nasibini almış değil'' sözleri üzerine dava açmıştı.

Dava dilekçesinde, Kılıçdaroğlu'nun kişilik haklarının çiğnendiği ifade edilerek, 50 bin lira manevi tazminat isteniyordu. AA
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler