YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu’na ne zaman yalvardım?
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun AK Parti'ye yönelik eski bakanların bize gelip yalvarıyorlar sözüne açıklama geldi...
Kılıçdaroğlu’na ne zaman yalvardım?
19 Mayıs 2011 / 08:21 Güncelleme: 19 Mayıs 2011 / 08:23

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bazı eski bakanların yolsuzluk yaptığı yönündeki sözleriyle ilgili olarak bir yazılı açıklama da eski Tarım ve Köyişleri Bakanı Salim Güçlü’den geldi. Güçlü, 2005 yılı haziran ayında Tarım Bakanlığı’ndan ayrıldıktan sonra yaklaşık 2 yıl daha milletvekilliği yaptığını hatırlattı. 2007’de kendi şehrinden liste başı olarak aday gösterildiğini ve yeniden milletvekili seçildiğini kaydeden Güçlü, “Bakanlıktan alınmamla ilgili gerekçe, Sayın Kılıçdaroğlu’nun iddia ettiği gibi ’yolsuzluk’ olsaydı, 2007’de yeniden aday gösterilmezdim. Bakan ve milletvekili olarak toplam 8.5 yıl görev yaptığım dönemde, bugüne kadar ne vatandaştan, ne basından, ne muhalefetten, ne de Sayın Başbakan’dan ima yolu ile bile olsa yolsuzluk eleştirisi almadım” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun açıklaması öncesinde kendisiyle görüşmesini beklediğini ifade eden Güçlü, açıklamasına şöyle devam etti:

“Bize ’zerre kadar onurunuz varsa’ diyen Kılıçdaroğlu’na ben de diyorum ki: Kendisinin zerre kadar onuru varsa kendisiyle ne zaman görüştüğümü, nerede ve ne zaman kendisine sığındığımı, yalvardığımı, dürüstlüğümü onaylamasını beklediğimi, adımla ilişkilendirdiği yolsuzluk iddialarını ispatlamasını bekliyorum. Herkesi onur sınavından geçiren Kılıçdaroğlu, bu iddialarını, onurunu ortaya koyarak ispatlamak zorundadır. Anladığım kadarı ile Sayın Kılıçdaroğlu, seçimin yüksek heyecanı nedeniyle akıl tutulmasına maruz kaldı.” (Vatan)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler