YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu'na hırsız suçlaması
HEPAR Genel Başkanı Osman Pamukoğlu, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nu kendi parti programını çalmakla suçladı.
Kılıçdaroğlu'na hırsız suçlaması
13 Mart 2011 / 16:39 Güncelleme: 13 Mart 2011 / 16:43

Hak ve Eşitlik Partisi (HEPAR) Genel Başkanı Osman Pamukoğlu, ''(Askerlik 6 ve 9 aya indirilecek' diye nerede yazıyor? Bizim programımızda. Nereden alındığı ortada. (Kılıçdaroğlu'na) Üstünü alamamış, altını alamamış ortasından almış'' dedi.

Pamukoğlu, Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen Kitap Fuarı'ndaki imza gününde, gazetecilere açıklamalar yaptı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, ''Askerlik süresini 9 aya indireceğiz, aşamalı olarak 6 aya kadar indireceğiz'' şeklindeki sözlerini değerlendiren Pamukoğlu, şunları söyledi:

''Nerede yazıyor bu? Halk ve Eşitlik Partisi'nin programında var. 'Askerlik 6 ve 9 aya indirilecek' diye nerede yazıyor? Bizim programımızda. Nereden alındığı ortada. Üstünü alamamış, altını alamamış ortasından almış. Hırsızlık denilince ne anlıyorsunuz? Mal, mülk çalmak mı? Bu da aynı. Bedelliye gelince. 6 çeşit askerlik olmaz, eşitsizlik, haksızlık var. Bunu da söyledik. Önce hükümetteki parti buna çalışıyordu, işlerin kötü gideceğini anlayıp uyanık davranarak vazgeçti. Şimdi sıra bunda.''

Askerliğin indirilmesiyle ilgili teknik konuların atlandığını belirten Pamukoğlu, ''Ordunun yeniden teşkilatlandırılması, yeni bir eğitim sistemi, acemi ve ihtisas eğitimi gibi bütün aşamalar var. Buradan çalıyor, bunu söylüyor sıkılmadan. Birisi eline kağıt tutuşturmuş'' dedi. AA

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler