YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu'na adres gösterdi
Kılıçdaroğlu'na adres gösterdi
19 Şubat 2011 07:53
Başbakan Erdoğan, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısında konuştu...

Türkiye'nin kanını emen örgüte üye olmak istediğini pervasızca söylüyor. Danıştay 2. Dairesine git. Diyarbakır'ın karanlık sokaklarına git, bir gece vakti ensesine kurşun sıkılanların izinde bulursun...

Çorum'a git, Sivas'a git, Maraş'a git, Gazi Mahallesi'ne git, kanlı 1 Mayıs'ın yaşandığı Taksim'e git. Dersim'e git, oradaki kardeşlerime, akrabalarına sor, anlatırlar. Orada üye kayıt büroları var...

Eski genel başkan avukattı, yeni genel başkan işi üyeliğe kadar götürdü. Vatana, millete hayırlı olsun diyemiyorum. Çetelere, mafyaya, karanlık süç örgütlerine hayırlı olsun...

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, onlarca suikast planı, Danıştay saldırısı ve faili meçhul cinayetlerden sorumlu tutulan Ergenekon Terör Örgütüne üye olmak istediğini açıklayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na sert tepki gösterdi. Erdoğan, "Anamuhalefet partisinin genel başkanının bir örgüte üye olma arzusu karşısında vatana, millete hayırlı olsun diyemiyorum. Çetelere, mafyaya, karanlık suç örgütlerine hayırlı olsun eliyorum" ifadelerini kullandı.

Seçimden umudunu kesti

Başbakan Erdoğan, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısında yaptığı konuşmada CHP'nin haziran seçimlerinden umudunu kestiğini ve süreci Ttorku' üzerine kurguladığını dile getirdi. Kılıçdaroğlu'nun tabanını korkutarak başarılı olacağını sandığını öne süren Erdoğan şöyle devam etti:

"Türkiye'nin kanını emen, enerjisini tüketen bir örgüte üye olmak istediğini pervasızca söylüyor. Danıştay'ın 2. Dairesine git orada aradığın örgütün izlerini bulursun. 'Nerede, gösterin bana gideyim üye olayım' diyor. Git Danıştay'ın 2. Dairesine orada gör. Diyarbakır'ın karanlık sokaklarına git, bir gece vakti ensesine kurşun sıkılanların izinde aradığını bulursun. Çorum'a git, Sivas'a git, Kahramanmaraş'a git, Gazi Mahallesine git, kanlı 1 Mayıs'm yaşandığı Taksim'e git oralarda aradığının izlerini bulursun. Orada zaten onların üye kayıt büroları var. Hemen orada seni kaydederler. Hiç birini yapamıyorsan Dersim'e git. Benim oradaki kardeşlerime sor, akrabalarına sor onlar sana anlatırlar. Eski genel başkan avukattı, yeni genel başkan işi üyeliğe kadar götürdü. Çetelere, mafyaya, karanlık süç örgütlerine hayırlı olsun diyorum."

Yaşam tarzınız benim namusum

AK Parti lideri, 8 yıl önce korkudan atılamayan manşetlerin bugün atıldığını belirterek şunları söyledi: "74 milyona samimiyetle, gönül diliyle sesleniyorum. Her vatandaşımın endişesi, bizim endişemizdir. Bize oy versin vermesin, bize gönül versin vermesin, bizi sevsin sevmesin, her vatandaşımın yaşam tarzı bizim namusumuzdur, bizim teminatımız altındadır. Herkesin endişesini, korkusunu anlama gayreti içindeyiz. Ama bu korkular, sanal korkudan öte değil."

Diktatör için aynaya bakın


Erdoğan kendisini diktatöre benzetenlere ise şu karşılığı verdi: "Aynaya bakın beyler, aynaya. Diktatör görmek istiyorsanız aynaya bakın, 'Mübarek' bir yüz görmek istiyorsanız aynaya bakın. Yapıştınız kaldınız, gidemiyorsunuz. Ben ikinci parti olursak genel başkanlığı bırakırım' dedim. Siz bunu söy-leyemediniz. Yapıştınız kaldınız."

Simit dağıttı

Başbakan Erdoğan, cuma namazını Hisarcıklıoğlu Camii'nde kıldı. Camiden ayrılırken simit alan Erdoğan, basın mensupları ve bazı vatandaşlara ikram etti. istanbul simidi ile Ankara simidinin tatlarının farklı olduğunu belirten Başbakan Erdoğan, simidi eski kaşarla yemeyi sevdiğini ifade etti.

ODA-TV SORUŞTURMASI YAZILARDAN DEĞiL

Erdoğan, Oda-TV'yeyönelik operasyona temas ederken şu ifadeleri kullandı: "Buradan BDP-ye açık açık soruyorum, gazeteci yazar Orhan Miroğlu'na yönelik tehditler faşizm değil de nedir? Gazeteci yazar Mehmet Metiner'e yönelik ortaya çıkarılan suikast planları basın özgürlüğüne, ifade özgürlüğüne aleni bir tehdit değil de nedir? Odatv ile ilgili bu kadar sahip çıkma gayreti içerisinde olan yazılı ve görsel medyanın temsilcileri niçin Metiner, ve Mi roğlu için kalemini konuştur muyor? Odatv nin şu anda yargılananları yazılarından, düşüncelerinden dolayı değil başka bir eylemden dolayı takip altındadır ve bunu yapan yargıdır!'

Erdoğan 'acılara ağıt ya kan, barışın, kardeşliğin, özgürlüğün ezgisini dün yaya duyuran bir sa natçf olarak tanım ladığı Şivan Per ver'e yönelik teh ditleri de 'ihanet ve faşizm' olara niteledi.

Buna acemi elçilik denir

Başbakan, ABD'nin yeni Ankara Büyükelçisi Ricciardone'nin basın özgürlüğü çerçevesindeki eleştirilerine değinirken 'hukuk' hatırlatması yaptı. Erdoğan, "Acaba Anayasa'da medya patronlarının, medya mensuplarının dokunulmaz olduğuna dair bir hüküm var da bizim haberimiz mi yok? Medya kuruluşları her şeyden muaf mıdır? Vergiden, her türlü suçtan muaf mıdır, sorgulanamaz mı, yargılanamaz mı? Maalesef bu yaygaraya hiç üzerine vazife olmadığı halde hariçten birileri de inanıyor ve görüş bildiriyor. Türkiye'yi tanımaz, bilmez. Ne nedir? Hangi yasa var? Hiç haberi olmaz. Orada hemen bir tuzağa, tezgaha gelir, kalkar açıklama yapar. Dur ya önce bir araştır, sor nedir, yargı burada ne yapacak, hangi neticeye varacak bunu bir öğren, işte buna acemi elçilik denir" diye konuştu. (Bugün)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler