YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu’dan Swoboda’ya gönderme
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Eğer biz kendi ülkemizin çıkarlarını yedi düvele karşı savunursak, eğer biz, bizim düşüncemizi eleştiren kişilere ‘hayır ben seninle görüşmüyorum’ diyebilirsek Türkiye ayağa kalkacaktır” dedi.
Kılıçdaroğlu’dan Swoboda’ya gönderme
17 Mayıs 2013 / 18:00 Güncelleme: 17 Mayıs 2013 / 19:35

Çankaya Belediyesi hizmet binası coşkulu bir törenle açıldı. Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen açılışa, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve parti üyeleri katıldı. Eski TRT spikeri Elçin Temel’in sunumuyla gerçekleştirilen törene vatandaşın ilgisi yoğun oldu.

Açılış konuşmasını yapan Kılıçdaroğlu, halka seslendiği konuşmasında Başbakan Erdoğan’a yüklendi. Türkiye’nin zor bir süreçten geçtiğini belirten Kılıçdaroğlu, “Güçlü olacağız, diri olacağız, uyanık olacağız. Mücadeleyi birlikte yapacağız. Türkiye’nin bağımsızlığı, özgürlüğü için hep beraber yüreklice mücadele edeceğiz. Türkiye’nin bütün coğrafyasında çalışmak, barışı sağlamak zorundayız” dedi.

Hatay’ın Reyhanlı İlçesinde yaşanan patlamaya ilişkin konuşan Kılıçdaroğlu, şunları söyledi: "Reyhanlı’da bombalar patladı. 51 yurttaş hayatını kaybetti. Şimdi soruyorum bunun sorumlusu kim? Eğer siz dış politikanızı başka ülkelerin çıkarlarına inşa ederseniz faturayı da millete ödetirsiniz. Sen bu ülkeyi yönetmiyor musun? O zaman bu işin sorumlusu Recep Tayyip Erdoğan’dır” Kılıçdaroğlu, bir de çapsız bir Dışişleri Bakanı olduğunu belirterek şunları söyledi: "Maraton yolcusu gibi koşarak gidiyor acaba ne diyecekler diye”

Kılıçdaroğlu'ndan Swoboda'ya gönderme

CHP’li belediyelerin çalışmaması için baskı yapıldığını savunan Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Ne yaparlarsa yapsınlar inandığımız yoldan asla dönmeyeceğiz. Baskılar bizi yıldıramaz, bizi daha da güçlendirir. Bu ülkeye barış huzur gelene kadar mücadele edeceğiz”

CHP lideri kılıçdaroğlu, Avrupa Parlamentosu (AP) Sosyalist Grup Başkanı Hannes Swoboda’ya gönderme yaparak, “Eğer biz gücümüzü birleştirirsek, eğer biz onurlu bir Türkiye’yi ayağa kaldırmak için mücadele edersek, eğer biz kendi ülkemizin çıkarlarını yedi düvele karşı savunursak, eğer biz, bizim düşüncemizi eleştiren kişilere ‘hayır ben seninle görüşmüyorum’ diyebilirsek Türkiye ayağa kalkacaktır” dedi.

CHP gençliği 19 Mayıs'ta Tandoğan'da

AK Parti İktidarı’nın Türkiye Cumhuriyeti ile sorunu olduğunu anlatan Kılıçdaroğlu, sözlerine şöyle devam etti: “Sayın Başbakan çık ‘ben Türkiye Cumhuriyeti’nin Başbakanıyım’ de, diyemiyor. Çünkü Türkiye Cumhuriyeti ile arasında sorun var. O sorunu sandıkta gidereceğiz. 23 Nisan ve 19 Mayıs’ı yasakladılar. Sizin yasaklarınız bize vız gelir. Biz her türlü yasağı bu ülkenin çıkarları için çiğner geçeriz. Gençlerimiz 19 Mayıs’ta Tandoğan’da olacaklar.”

Başkan Tanık'tan Büyükşehir'e teşekkür

Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık, açılışta yaptığı konuşmada, Çankaya’nın harabeden onarıldığını söyledi. Yeni hizmet binası ile halka daha çok hizmet edileceğini belirten Tanık, bütün birimlerin aynı binada toplanacağına işaret etti.

Bakan Tanık, binanın hizmete açılmasından dolayı Büyükşehir Başkanı’na teşekkür etmek istediğini dile getirerek, “Bu sağlam yapıyı yıkmak, yerine küçük bir bina yapmak yerine, Çankayalı’ya devasa bina bir anıt hediye etmek için bizi ne kadar zorladıysa o kadar minnettarım ona. Ona teşekkür ediyorum” dedi.
Konuşmaların ardından açılış, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Çankaya Belediye Başkanı Tanık, Mustafa Özarslan ile ekibi Grup Çığ ile birlikte yapıldı.

İHA

19:35
 // Adam sansınlar
Sus da, bari daha beter batma, battığın kadar. O sözler sana ders olarak yeter. Chp millet vekillerinin Esad ile koyun koyuna poz verdiklerini görmedikmi. Çok değil, birkaç ay önce, Chp heyeti Esad ı ziyaret ve tebrik etmedimi? Hangi Akp li katliam zamanında Esed i ziyaret etti? Bir de utanmadan Başbakanımıza iftira atıyorsun. Yok öyle, hem suçlu hem güçlü olma dönemi! Bitti o günler....
17 Mayıs 2013 19:35
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler