YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu ziyareti anlattı
CHP lideri Kılıçdaroğlu, Genelkurmay Başkanı Koşaner'e yaptığı ziyarete ilişkin açıklamalarda bulundu.
Kılıçdaroğlu ziyareti anlattı
31 Aralık 2010 / 20:45 Güncelleme: 31 Aralık 2010 / 20:49

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner'e yaptığı ziyarete ilişkin değerlendirmede bulundu. Kılıçdaroğlu, ziyaretin nezaket görüşmesi olduğunu, Koşaner'le gündeme ilişkin bir değerlendirmede bulunmadıklarını da ifade etti.

Kılıçdaroğlu, yeni yılı Manisa'nın Soma ilçesindeki madencilerle karşılamak için Ankara'dan İzmir'e gitmek üzere Esenboğa Havalimanı'na geldi. Havalimanında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu, görevde olan kamu çalışanlarına, sınırda görev yapan askerlere, ekmek parası için direksiyon başında çalışan şoförlere mutlu yıllar diledi. 2011'in huzur ve barış getirmesini isteyen CHP Genel Başkanı, "Umuyorum 2010'da yaşadığımız pek çok talihsizlik, 2011'de yaşanmamış olur, kalkınan, kendine güvenen, özgüveni güçlenen bir Türkiye'yi hep beraber ayağa kaldırırız.'' diye konuştu. 
      
'NEZAKET GÖRÜŞMESİYDİ'

CHP lideri, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner ile yaptığı görüşmeye ilişkin soru üzerine de bunun sadece bir nezaket görüşmesi olduğunu söyledi. Koşaner'in Genelkurmay Başkanlığına atanmasından dolayı kendisini kutlamak için belli bir zamanın geçmesini beklediğini ifade eden Kılıçdaroğlu, "Sayın Koşaner de uygun oldu, ziyareti yaptım. Dediğim gibi bir nezaket ziyareti idi'' dedi. Kılıçdaroğlu, Koşaner ile görüşmesinde gündeme ilişkin bir değerlendirmede bulunmadıklarını da sözlerine ekledi. 

Kılıçdaroğlu, bir başka gazetecinin yeni yılı Soma'da madencilerle geçirmesiyle ilgili bir soru üzerine,  ''Çalışma koşulları en zor olan madenciler, iş kazası ile en fazla karşı karşıya kalan madenciler, onlarla beraber olmak, bence daha anlamlı olur diye düşündüm.'' diye konuştu. CİHAN
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler