YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu: "YÖK'ü kaldıracağız"
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 'YÖK'ü kaldıracağız' dedi.
Kılıçdaroğlu: "YÖK'ü kaldıracağız"
29 Ekim 2013 / 19:00 Güncelleme: 29 Ekim 2013 / 20:57

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu," Dördüncü büyük devrim bizi bekliyor. Tam demokrasi ve özgürlük devrimi. Özel Yetkili Mahkemeleri, Sıkıyönetim Mahkemeleri, Başbakanın emri altında çalışan o yargı mahkemelerini iktidar da alaşağı edeceğiz ve o mahkemeleri kapatacağız.

Antidemokratik bütün yasaları değiştireceğiz, darbe hukukunu değiştireceğiz ve YÖK’Ü kaldıracağız. Türkiye Cumhuriyetini niçin çıkarıyorsunuz? Verdikleri yanıt: “ efendim tabelaya sığmadı ” senin kafana Sığmıyor Türkiye Cumhuriyeti”dedi,

Ankara Tandoğan'da düzenlenen Cumhuriyet mitinginde konuşan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı ağır sözlerle eleştirerek, “Bir diktatör var biliyorsunuz. Kadınların kaç doğum yapacağına o karar veriyor, ne zaman doğum yapacaklarına o karar veriyor, nasıl doğum yapacaklarına o karar veriyor, hamile kadınların sokağa çıkmamasını öneriyor ve daha garibi, Dolmabahçe’de oturup Kadıköy’den gelen vapurlardaki kadınları dikizliyor. Bu nasıl bir ahlak anlayışıdır” ifadesini kullandı.

Cumhuriyet’in 90. yıl kutlamaları dolayısıyla Tandoğan Meydanın da miting düzenledi. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP heyeti miting alanına geldi. Miting de konuşma yapan CHP Lideri Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

YÖK'ü kaldıracağız

“Dördüncü büyük devrim bizi bekliyor. Tam demokrasi ve özgürlük devrimi. Özel Yetkili Mahkemeleri, Sıkıyönetim Mahkemeleri, Başbakanın emri altında çalışan o yargı mahkemelerini iktidar da alaşağı edeceğiz ve o mahkemeleri kapatacağız. Antidemokratik bütün yasaları değiştireceğiz, darbe hukukunu değiştireceğiz ve YÖK’Ü kaldıracağız. Türkiye Cumhuriyetini niçin çıkarıyorsunuz? Verdikleri yanıt: “ efendim tabelaya sığmadı ” senin kafana Sığmıyor Türkiye Cumhuriyeti.”

Dolmabahçe'de otorup Kadıköy'den gelen kadınları dikizliyor

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Türkiye Cumhuriyetini sadece ve sadece gençlere emanet ettiğini belirten Kılıçdaroğlu konuşmasına şöyle devam etti:

“Şimdi o gençlere sesleniyorum. Dünyaya meydan okuyan gençlere sesleniyorum. Sizler bir diktatörü dize getirdiniz ve gezi olaylarında o diktatörün fiyakasını alaşağı ettiniz. Sizlere yürekten teşekkür ediyorum. Bir diktatör var biliyorsunuz. Kadınların kaç doğum yapacağına o karar veriyor, ne zaman doğum yapacaklarına o karar veriyor, nasıl doğum yapacaklarına o karar veriyor, hamile kadınların sokağa çıkmamasını öneriyor ve daha garibi, Dolmabahçe’de oturup Kadıköy’den gelen vapurlardaki kadınları dikizliyor.

Bu nasıl bir ahlak anlayışıdır. Kadınlara sesleniyorum, sizin bedeniniz ve kıyafetiniz üzerinden siyaset yapmak sizin boynunuzun borcudur. Bu diktatörün ezberi bozuldu. Ben söyleyeceğim hemen yapılacak. Kimsin sen, her dediğin yerine gelecek. Parlamentoyu kendi arka bahçesi haline getirmek istiyor. Ben söylerim yapılır. Yargıyı siyasallaştırdı. CHP iktidarında Türkiye Cumhuriyetini çağdaş uygarlığa taşımak için her türlü mücadeleyi vereceğiz ve arkasında olacağız.

Güç birliği yapıp Cumhuriyeti yeniden ayağa kaldıracağız. TOMA ile geliyorlar. Biber gazı ile geliyorlar. Recep Tayyip Erdoğan neyinle gelirsen gel sana ders vermek benim boynumun borcudur.”

Devletin Kurum ve Kuruluşlarının AK Partili olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

“Şuan da karşımız da bir iktidar yok. Şuan da karşımız da bir AKP devleti var. Biz AKP devletine karşı mücadele ediyoruz. Valisi, Belediye Başkanı, Kaymakamı, Emniyet Müdürü, AKP’li ama unutmasınlar, bu ülkeyi kuranlar en karanlık günler de aydınlığı yakaladılar. AKP’nin karanlığına aydınlık için mücadele edeceğiz. Mustafa Kemal Atatürk’ün yıktığı gibi yırtıp çöp sepetine atacağız.”

Dolar yeşilini seviyor

Orta Doğu Teknik Üniversitesi onuru olan bir üniversite olduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, “Yeşili çok sevdiklerini söylüyorlar. Dolar yeşilini seviyorlar. Ağaç düşmanı, insan düşmanı, Cumhuriyet Düşmanı, bağımsızlık düşmanı, özgürlük düşmanı, Türkiye Cumhuriyeti düşmanı ve Türk milleti düşmanı “şeklinde konuştu.

Başkanın hakimleri dava açar

Başbakanın, konuşmalarından dolayı dava açacağını söyleyen Kılıçdaroğlu, “Ben böyle dedim diye hakkımda büyük ihtimal tazminat davası açacak. Açmazsan ne habersin. Kendi hakimine güveniyor bana ceza verecek Beyefendi diyecek ki ben sana ceza verdim Senin yargın bizi korkutamaz. Hele hele sen asla korkutamazsın” dedi.

Kılıçdaroğlu, konuşmasına şöyle devam etti.: “Bu bayram; Cumhuriyetçilerin, vatanseverlerin, bayrağını sevenlerin, ülkesini sevenlerin, insanın sevenlerin, hiç kimseyi ötekileştirmeyenlerin, yeri geldiğinde canını ülkesine feda edenlerin, gazilerimizin, Türkiye’nin, kadınların, gençlerin ve bizim bayramımız” diye konuştu.

 

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler