YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu ve Demirtaş Alman Dışişleri Bakanı'yla ne görüştü?
Kanal A Genel Yayın Yönetmeni Alper Tan, geçen hafta Alman Dışişleri Bakanı Steinmeier, CHP lideri Kılıçdaroğlu ve HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş'ın Ankara'daki gizli görüşmesine ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu.
Kılıçdaroğlu ve Demirtaş Alman Dışişleri Bakanı'yla ne görüştü?
29 Eylül 2015 / 12:00 Güncelleme: 29 Eylül 2015 / 14:42

Kanal A Genel yayın Yönetmeni Alper Tan Sivil Düşünce programında kamuoyuna pek yansımayan bir görüşmeyi değerlendirdi. Tan, geçen hafta Almanya Dışişleri Bkanaı Steinmeier, CHP lideri Kılıçdaroğlu ve HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş'ın Ankara'da bir otelde yaptıkları gizli görüşmeyi ele aldı.

İşte Alper Tan'ın gizli görüşmeye ilişkin açıklamaları:

"Belki ilk defa duyulacak bir bilgiyi sizinle ve seyircilerimizle paylaşalım. Geçen hafta zannediyorum Pazartesi günü Alman Dışişleri Bakanı Ankara'da iken Ankara'da önemli bir otelde Alman Dışişleri Bakanı, CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın üçünün sivil bir şekilde, sivil araçlarla gelip 4-5 saat baş başa görüştükleri belirtiliyor. Bu basına yansımadı benim bildiğim kadarıyla duyulan bir şey değil.

Alman Dışişleri Bakanı Türkiye'nin ana muhalefet partisi lideri ve HDP Eş Genel Başkanı ile görüşme yapıyor ve bu basından saklanıyor. Kamuoyundan saklanıyor. Yani elbette gizli görüşme değil otelde yaptık diyebilirler. Ama kamuoyundan sakladığınız basından gizlediğiniz bir konuşma olduğuna göre saklamaya çalıştığınız bir şey olsa gerek.

Bunun arkasından da hemen hem Kılıçdaroğlu hem Selahattin Demirtaş, Avrupa turuna çıktılar. Muhtemelen Avrupa'da herhangi bir yerde tekrar üçlü, dörtlü, beşli görüşme yapmış olma ihtimalleri de, söz konusu olabilir."

"Liderle görüşebilir. Hatta görüşsünler de ama bunu neden kamuoyundan gizli olarak yapıyorlar? İkinci Türkiye'nin hasmı bir ülkenin, özellikle son zamanlarda hasmı olmaya başlamış bir ülkenin Dışişleri Bakanı ile üçlü görüşme yapıyorsunuz. Hangi Almanya'dan bahsediyoruz. Savcımız Selim Kiraz'ı şehit eden DHKP-C'ye taktik veren bir Alman casusu yakalandı.

Öte taraftan PKK'ya taktik veren bir casus öldürüldü ve gönderildi. Yine Suriyeli mülteciler arasında 2-3 tane Alman casusu yakalandı. Bunlar olurken siz o ülkenin Dışişleri Bakanı ile gizli bir görüşme yapıyorsunuz."

 

KANALAHABER.COM / ÖZEL İÇERİK

saf
 // saf Müslümanlar
Namaz kılan adamların CHP yi desteklemesini hala anlamıyorum ben vatan namus dur demek ki namussuZlar ki namuslarını satıyorlar vatana ihnt!...
29 Eylül 2015 22:15
 // Zam değil vatan sever
Bizde millet olarak halen seçimde cebimizi kimdaha iyi doldurur hesabını yapalım kim daha fazla para verecek millet olarak bunu düşünelim adamlar gözünüzün içine bakarak vatanı satıyor biz millet olarak kim daha fazla zam verene oy verelim vatan önemli değil cebimizi dolsun o bize yeter vatana ihtiyacı yok bu milletin...
29 Eylül 2015 21:12
güngör
 // önder
Ne konusduklari ortada,,vatana ihaneti daha fazla nasil yapariz diye konusmuslardir bu hainler...
29 Eylül 2015 14:23
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler