YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu tarafından sürüldü denilmişti ama...
Kılıçdaroğlu tarafından sürüldü denilmişti ama...
09 Temmuz 2014 23:15
Kılıçdaroğlu tarafından Gaziantep'e sürüldüğü iddia edilen gümrük memuru Teoman Coşkun, mevzuat gereği tayin edildiğini söyledi.

Gaziantep'e sürüldüğü iddia edilen gümrük memuru Teoman Coşkun, "Bakanlığımızın yer değiştirme yönetmeliğinde belirtildiği şekilde birinci hizmet bölgesinde 8 yılı tamamladıktan sonra mevzuat dahilinde tayin edildim" dedi.

Coşkun, AA muhabirine yaptığı açıklamada, İstanbul'da 8 yıl görev yaptıktan sonra 23 Temmuz 2013'te Gaziantep'e atandığını söyledi.

Yasa dışı bir olaya tevessül edilmedi

Bazı medya organlarında sürüldüğüne dair haberler yer aldığını hatırlatan Coşkun, "Devlet memuru olmamdan dolayı ismimin sürekli siyasi malzeme yapılması kabul edilir gibi değil. Söz konusu uçakla ilgili işlemler diğer kurumların da bilgisi dahilinde bölge müdürlüğümüzün talimatları doğrultusunda gerçekleştirildi. Bu işlemler yazışmalardan dolayı biraz gecikmiş ama herhangi bir yasa dışı konuya tevessül edilmeden yapılmıştır" diye konuştu.

Coşkun, Gaziantep'e sürüldüğüne dair haberleri kabul etmediğini dile getirdi.
İddiaların gerçeği yansıtmadığını anlatan Coşkun, şöyle konuştu:

Gaziantep'e mevzuat gereği tayin edildim

"Bakanlığımızın yer değiştirme yönetmeliğinde belirtildiği şekilde birinci hizmet bölgesinde 8 yılı tamamladıktan sonra mevzuat dahilinde Gaziantep'e tayin edildim. Dolayısıyla sürüldüğüm yönündeki iddialar çok komik. Gaziantep her arkadaşımın gönüllü isteyeceği ve keyifle çalışacağı yerlerden biridir."

Gümrük teşkilatında son yıllarda büyük değişim yaşandığını anlatan Coşkun, kurumla ilgili olumsuz algıların ise kırıldığını dile getirdi.

Mevzuata aykırı davranan görevlilerin cezalandırıldığını vurgulayan Coşkun, "Özellikle etik konusu başta Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı olmak üzere üst düzey bürokratlar tarafından takip ediliyor. Bütün görevlilerden gümrük işlemlerinin baskı ve zorlama olmadan yasal mevzuata göre yapılması isteniyor" ifadelerini kullandı.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler