YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu sonunda listeye girdi
Kılıçdaroğlu sonunda listeye girdi
18 Mart 2011 12:43
Seçmen kaydı bulunamadığı için 12 Eylül'de yapılan referandumunda oy kullanamayan CHP lideri sonunda muradına erdi.

Seçmen kaydı bulunamadığı için 12 Eylül'de yapılan referandumunda oy kullanamayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, bugün asılan seçmen kütüklerinde isminin yer aldığı görüldü.

Çukurambar Mahalle Muhtarlığı’na seçmen kaydını yaptıran Kılıçdaroğlu, milletvekili olduğu için 12 Haziran’da yapılacak genel seçimlerde istediği ilde oyunu kullanabileceği öğrenildi.

12 Haziran 2011’de yapılacak milletvekili genel seçiminde oy kullanacakların seçmen kütüklerindeki bilgileri, güncellenmesi amacıyla bugün muhtarlıklarda askıya çıkarıldı. 12 Eylül Referandumunda seçmen listesinde kaydı bulunmadığı için oy kullanamayan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bu seçimde oy kullanabilmek için kaydını yaptırdığı öğrenildi. Çukurambar Mahalle Muhtarlığı’na kaydını yaptırarak önlemini alan Kılıçdaroğlu’nun bugün asılan listelerde ismi yer aldı. Kılıçdaroğlu ile birlikte eşi Selvi ve oğlu Kerem’in de listede ismi yer alıyor.

Kılıçdaroğlu’nun mahallesinde oturduklarını bildiklerini belirten Mahalle Muhtarı Mehmet İhsan Gülbudak, Kılıçdaroğlu ve ailesinin isminin listede yer aldığını söyledi. Gülbudak, Kılıçdaroğlu’nun milletvekili olduğu için 81 ilde istediği herhangi bir yerde oyunu kullanabileceği kaydetti.

Gülbudak, bugün askıya çıkarılan seçmen listelerinin 31 Mart’a kadar askıda kalacağını sözlerine ekledi. (Cihan)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler