YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu son kararını verdi
Kılıçdaroğlu son kararını verdi
16 Mayıs 2010 11:44
Deniz Baykal'ın istifasının ardından genel başkan kim olacak söylentilerinde adı geçen Kılıçdaroğlu, son kararını verdi: Kesinlikle aday olmayacağım

CHP Genel Başkanlığı için en kuvvetli adaylardan biri olan Kemal Kılıçdaroğlu, önceki gün Baykal'la bir araya geldikten sonra yaptığı konuşmalarda net bir açıklama yapmamış, uzlaşmanın öneminden bahsetmişti.

22-23 Mayıs tarihlerinde yapılacak CHP Kurultayı'nda aday olup olmayacağı merakla beklenen Grup Başkan Vekili Kemal Kılıçdaroğlu, son kararını Star Haber'de dün açıkladı. Kılıçdaroğlu, kesinlikle aday olmayacağını söylediğini belirtti. İşte gözlerin üzerinde olduğu iki ismin açıklamaları:

KILIÇDAROĞLU:

“Kurultaya çok az bir zaman kaldı. Bekleyip göreceğiz, neler olacak, gelişmelere hep birlikte tanık olacağız. Baykal'ın beni adaylığa işaret etmediği yönündeki yorumlara saygı duyuyorum. Herkesin kendi görüşüdür. Sayın Baykal parti içinde bir birliğin, bütünlüğün ve uzlaşma olmasının altını çizdi. Ben daha önce söylediğim noktadayım, gelişmeleri izliyoruz. Salı gün il başkanlarımız toplanacak. İl başkanlığı toplantısı önemli, neler yaşanacak birlikte göreceğiz. Ama ben kurultay öncesinde dilekçe verip kesinlikle aday olmayacağım. Bunu açıkça söylüyorum. Sayın Genel Başkan'ın geri dönüşünü bekleyeceğim.”

BAYKAL:

“Benim şu anda bir aday işaret edecek konumda olduğumu düşünmek doğru değil. Ben kendimi bir aday belirlemeyle görevli olduğumu düşünmüyorum. Başka bir arkadaşı tercih ediyorum da Kemal Bey'i tercih etmiyorum gibi bir şey kesinlikle söz konusu değil. Kemal Bey de olabilir, başka arkadaşlar da aday olabilir. Hiçbirine bir itirazım yok. Takdir tabii ki arkadaşlarımızın. Benim bu konuda benim söyleyecek bir şeyim yok. Ben zaten aynı kararı almış konumdayım. 22 Mayıs'ta kurultaya katılmayacağım. Atatürk Spor Salonu'nda ben kesinlikle yokum.”

Vatan

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler