YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu rock konserinde
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Genel Başkan Yardımcısı Emrehan Halıcı ve Ankara Müzisyenleri'nin ''50 Yılın Rock Konseri''ni izledi...
Kılıçdaroğlu rock konserinde
16 Nisan 2011 / 09:17 Güncelleme: 16 Nisan 2011 / 09:17

Kılıçdaroğlu, 12. ODTÜ Sanat Festivali kapsamında ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen konsere, eşi Selvi Kılıçdaroğlu ile katıldı. Konseri, Rahşan Ecevit de izledi.

Konserde, Jimi Hendrix, Black Sabad, Jeff Beck, Led Zeppelin, Micheal Jackson, The Who, Genesis, Ted Nugent ve Herbie Hancock gibi müzik dünyasının unutulmaz isimlerinin parçalarını 30'un üzerinde Ankaralı müzisyen yorumladı.

Yazar Aziz Kedi'nin sunduğu ve yaklaşık iki saat süren konserde Emrehan Halıcı, tüm gruplara davulu ile eşlik etti.

Yazar Kedi, konser sırasında yaptığı konuşmada, Amerika ve Avrupa'da müzisyenlerin sanat yapmak için hayatta kaldığını, ancak Türkiye'de hayatta kalmak için sanat yapmak zorunda olduğunu söyledi. Yazar Kedi, Kılıçdaroğlu'na dönerek, ''Bizim müzisyenlerimiz zengin olmasınlar mühim değil ama hakları kısıtlı, çok fazla çalışmak zorunda kalıyorlar. Üretmek, biraz kafa rahatlığı istiyor. Siz hazır siyaset sahnesine girmişken lütfen müzisyenlerimizin hakları için biraz girişim yapın'' dedi.

Halıcı, konser arasında Kılıçdaroğlu'nun yanına gelerek bir süre sohbet etti. Kılıçdaroğlu, ''Bu akşam gençlerle ortak bir payda oluşturduk'' diye konuştu.

Kılıçdaroğlu ile Rahşan Ecevit konserin ardından sohbet ederek, kapıya kadar birlikte yürüdü.

Bu yıl altıncısı düzenlenen konserin geliri, ODTÜ Burs Fonu'na aktarılacak.  (AA)

TAN KILIÇTAROĞLU İÇİN BİR ORGANİZASYON
 // EGEMEN BAĞIŞ
VUR PATLASIN ÇAL OYNASIN BÜTÜN DİNDEN UZAKLARIN OLDUĞU BİR TOPLULUK NASIL OLSA SENDE ÖYLESİN KILIÇTAR OĞLU SENİN İÇİN ORADAKİ GENÇLER ÇUMHURİYET ÇOCUKLARI BİZ ÇANAKALYİ BUNLARLA KORUYCAĞIZ...
16 Nisan 2011 13:20
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler