YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Kılıçdaroğlu özür dileyecektir"
"Kılıçdaroğlu özür dileyecektir"
17 Aralık 2010 13:27
Kayseri'deki yolsuzluk iddiaları ile ilgili AK Parti Grup Başkanvekili Suat Kılıç da açıklama yaptı. Kılıç, Kılıçdaroğlu'nun özür dileyeceğini tahmin ettiğini söyledi...

AK Parti Grup Başkanvekili Suat Kılıç, CHP'nin ''Kayseri'de yolsuzluk'' iddialarına ilişkin, ''Sayın Kılıçdaroğlu, tahmin ediyorum önümüzdeki günlerde tüm belgeleri inceleme imkanı bulduğunda Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı'ndan medeni bir tavır takınarak, özür dilemeyi deneyecektir'' dedi.

Kılıç, TBMM'de, gazetecilerin, konuya ilişkin sorularını yanıtladı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun bütçe görüşmelerinde, ''yaş tahtaya'' bastığını ifade eden Kılıç, ''Kılıçdaroğlu, yaş tahtaya basmakla kalmamış, ilk bütçesinde bir imtihan vermiştir. Belgesini edinmeden, bilgisine ulaşmadan, bulgularını somutlaştırmadan yaptığı konuşmanın arkasında durulamayacağını anlamıştır ama kongre öncesi yaptığı deneme elinde patlamıştır. Başarıya ulaşamamıştır'' diye konuştu.

 Konuya ilişkin yargı sürecinin tüm boyutlarının ortada olduğunu belirten Kılıç, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki'nin gereken açıklamayı yaptığını söyledi.

''Temiz insanlara çamur atarak, temiz insanları karalayarak, iftira yoluyla saldırarak, siyaset yapılmaz'' diyen Kılıç, şöyle devam etti:

''Herkes kendi dostlarının arkasında durabilir; inandığı, güvendiği insanların arkasında durabilir. Bir de ne yaptığını bildiğiniz, attığı adımlardan emin olduğunuz insanların arkasında durabilirsiniz. Dolayısıyla, CHP Genel Başkanı tarafından bir insanın karalanıyor olması, ona saldırılıyor, iftiralar atılıyor olması o insanın kriminal bir vaka, potansiyel suçlu olduğu anlamına gelmeyecektir.

Sayın Kılıçdaroğlu, tahmin ediyorum önümüzdeki günlerde tüm belgeleri inceleme imkanı bulduğunda Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı'ndan medeni bir tavır takınarak, özür dilemeyi deneyecektir.'' 

BDP'NİN ''İKİ DİLLİ YAŞAM'' ÖNERİSİ

Gazetecilerin, BDP'nin, ''iki dilli yaşam'' önerisine ilişkin değerlendirmesini sorması üzerine Kılıç, ''Türkiye'nin resmi dili Türkçedir. TBMM'de yapılan görüşmelerin, yazışmaların, kanun metinlerinin de önergelerin de dili Türkçedir. Bu coğrafyada Türklerin, Kürtlerin, Arnavutların, Arapların hepimizin birbirimizi anladığı tek dil vardır o dil de Türkçedir'' diye konuştu.

Türkçe dışında bir resmi dil haline getirme arayışlarının ''provokatif'' olduğunu ifade eden Kılıç, şunları kaydetti:

''Seçim öncesi, BDP, kendi tabanını ateşlemek, kendi tabanında bir heyecan yaratmak, kendi tabanını kenetlemek üzere yine provokasyonlara sığınmıştır. Geliştirdikleri ajitatif ve provokatif söylemler halk tabanında kesinlikle karşılık bulmayacaktır. Türkçe, hepimizin anladığı bir dildir. Herkesin anadiline saygı gösterdik. Anadolu'da konuşulan bütün dilleri bu coğrafyanın kültürel zenginliği olarak değerlendirdik ama hiç kimse Türkçenin dışında ikinci bir resmi dil getirme hayaline kapılmasın. Bunlar gerçekleşmesi imkansız, boş hayallerdir, gereksiz rüyalardır. Diyarbakır'ın da Mardin'in de Şırnak'ın da tıpkı Samsun'un, Trabzon'un, Antalya'nın olduğu gibi dili Türkçe'dir. İnsanlarımız gündelik hayatlarında Türkçe'yi konuşmaktan kesinlikle rahatsızlık duymamaktadır.

BDP yöneticileri, terk ettikleri akla, yitirdikleri sağduyuya kaybettikleri aklı selime bir an önce dönüş yapmaya mecburdur. '' (AA)

gülesimiz yoktu gülelim barii...
 // ibrahim çelikoğlu
Kılıç, Dünyanın kaç bucak olduğunun haberinde değil.Vatanı hayırlı işlerden uzak tutmak için nemalananlardan haberi yok.Hayırlı iş,hayırlı insan,hayırlı evlat vs..Her hayırın önüne taş koymak için çabacıların,referandumda "hayır"cılar olduğunu,referandumun aynı zamanda imtihan olduğunu,ak ile karanın belli olacağının yorumunu yaptık.Herşey belli oldu,Kılıç halâ anlayamadı......
17 Aralık 2010 15:33
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler