YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu: Lanetliyorum
Kılıçdaroğlu: Lanetliyorum
04 Haziran 2012 16:53
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Lice'de iki askerin şehit edilmesi ve Hakkari'de bir askerin yaralanması nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ''Terörü lanetliyorum. Bir insanlık suçu olan terörün yüreklere düşürdüğü acı, dün olduğu gibi bugün de terörle hiçbir sonuç alınamadığını ve alınamayacağını göstermektedir, gösterecektir'' dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu, Diyarbakır'ın Lice ilçesinde iki askerin şehit olması ve Hakkari'de bir askerin yaralanması nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, açıklamada şunları kaydetti:

''Diyarbakır- Bingöl karayolunun 50'nci kilometresinde Lice'nin Abalı Köyü sınırları içindeki bölgede kurulu hain tuzak, Lice İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Ercan Kurt ile Jandarma Uzman Çavuş Abdullah Acıcı’nın analarını ağlattı, yüreklerine, evlerine ateş düşürdü. Bir ana, bir aile de silah arkadaşlarıyla birlikte Hakkari'de yaralanan Mehmetçik için ağlamaya başladı.

Terörü lanetliyorum. Bir insanlık suçu olan terörün yüreklere düşürdüğü acı, dün olduğu gibi bugün de terörle hiçbir sonuç alınamadığını ve alınamayacağını göstermektedir, gösterecektir.

Şehitlerimiz, Lice İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Binbaşı Ercan Kurt ile Jandarma Uzman Çavuş Abdullah Acıcı'ya rahmet, ailelerine, yakınlarına, silah arkadaşlarına, Jandarma Genel Komutanlığı ile Türk Silahlı Kuvvetleri'ne başsağlığı, terör örgütüne yönelik operasyonların devam ettiği Hakkari'de yaralanan Mehmetçik'e de acil şifalar diliyorum.'' AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler