YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu ile Davutoğlu görüşmesinin tarihi belli oldu
Kültür Bakanı Ömer Çelik Başbakan'a sunulan AK Parti heyeti - CHP görüşmelerine ilişkin rapor ile ilgili açıklama yaptı. Çelik, Kılıçdaroğlu ile Davutoğlu'nun Pazartesi günü saat 18:00'de biraraya geleceğini belirtti.
Kılıçdaroğlu ile Davutoğlu görüşmesinin tarihi belli oldu
06 Ağustos 2015 / 14:14 Güncelleme: 06 Ağustos 2015 / 15:15

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun, hükümet kurma süreci kapsamında CHP ile istikşafi görüşmelerde bulunan AK Parti heyetini kabulü sona erdi. Başbakanlık Resmi Konutu'nda, basına kapalı gerçekleştirilen kabul, yaklaşık 2 saat sürdü.

Kabulde Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, AK Parti milletvekilleri Ali İhsan Arslan, Osman Can ve Taha Özhan yer aldı.

Görüşme Pazartesi saat 18:00'de gerçekleşecek

AK Parti heyetinin başkanı Ömer Çelik çıkışta gazetecilere açıklamalarda bulundu.

"Çok detaylı ve kapsamlı bir sunum yaptım. Bütün bir süreci baştan sona tekrar anlattım. 3 çerçevede kendimize sunumumuzu yaptım. Mutabakat noktaları, anlaşmazlık noktaları ve genel başkanların bir araya gelerek mesafe alınıp alınmayacağına karar vereceği konular. Hazırlanan rapor partinin yetkili kurumlarında ele alınacak. Pazartesi günü Bakanlar Kurulumuzdan sonra saat 18:00'de Kemal Kılıçdaroğlu ve Haluk Koç'u bekliyoruz, Başbakanımız, Kemal Bey ile görüşecek. Gelinen noktanın bir değerlendirmesi yapılacak."

Heyet, CHP ile gerçekleştirilen istikşafi görüşmelerine ilişkin hazırladığı raporu, Başbakan Davutoğlu'na sundu.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler