YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu Hopa'da...
Kılıçdaroğlu Hopa'da...
10 Haziran 2011 11:06
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Hopa'da tatsız olaylar yaşandığını belirterek, ''Umuyorum Hopa yaralarını kısa sürede sarar ve yoluna devam eder'' dedi...

Kılıçdaroğlu, Hopa Kaymakamı Abdullah Akdaş'ı makamında ziyaret ederek, ilçede 31 Mayıs'ta çıkan  olaylar ve yaralı polis memurunun durumu hakkında bilgi aldı.

Yaptığı açıklamada, yaşanan olaylarda ilçenin bir suçu, kabahati olmadığına inandığını belirten Kılıçdaroğlu, ''Sonuçta bizim iki belediye başkanımız da Sayın Başbakan geldiğinde kendisini karşılamışlar. Gönlümüzde olan, bu huzur ortamının devam etmiş olmasını sağlamaktı ama tatsız olaylar oldu. İnşallah Hopa bunları aşar'' diye konuştu.

Kamu görevlilerinin halkla hergün karşı karşıya olan, onların sorunlarını paylaşan, tartışan yöneticiler olduklarını ifade eden Kılıçdaroğlu, ''Umuyorum Hopa yaralarını kısa sürede sarar ve yoluna devam eder'' dedi.

Kaymakam Akdaş ise Kılıçdaroğlu'nun ilçeye gelmesinden dolayı mutluluk duyduklarını belirterek, ''Vatandaşlarımız inşallah sizin gelişinizle birlikte biraz daha normale dönecektir. Gerginlik büyük ölçüde gitti. Biz Sayın Başbakanımızın gelişiyle birlikte can ve mal güvenliğini sağlama yönünde tedbirler aldık, maalesef bunu bir ölçüde başaramadık. Bu açıdan üzgünüz'' diye konuştu.

Yaşanan olaylardan ilçe halkının tamamına yakınının üzüntü duyduğunu vurgulayan Akdaş, ''Bu konuda her ne kadar 3-5 marjinal kişi bu olayı yapsa da ilçemizin bir suçu, kabahati yok'' dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Volkan Canalioğlu, CHP Artvin Milletvekili Metin Arifağaoğlu, Hopa Belediye Başkanı Turan Kasımoğlu, CHP Artvin milletvekili adayları ve bazı partililerin katıldığı görüşme, daha sonra basına kapalı olarak devam etti.

Bu arada, Hopa Belediye Başkanı Turan Kasımoğlu, İlçe Emniyet Müdürünün de Kaymakamlığa geleceğini sandıklarını belirterek, ''Müdür bey 'beni de alırlar' diye mi gelmedi'' ifadesini kullandı.

Kılıçdaroğlu, ziyaretin ardından yürüyerek mitingin yapılacağı Hopa Cumhuriyet Meydanı'na gitti. (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler