YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Kılıçdaroğlu heralde öğrenmiştir'
'Kılıçdaroğlu heralde öğrenmiştir'
26 Şubat 2013 21:22
Başbakan Erdoğan, çözüm sürecinde gündeme gelebilecek talepler konusunda, "Yeter ki ülkemizin bu değerler silsilesi içindeki yapısından, bizden kimse herhangi bir feragat istemesin" dedi.

 Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, çeşitli temaslarda bulunmak üzere özel uçak ''ANA'' ile saat 21.20'de Avusturya'nın başkenti Viyana'ya gitti.

Başbakan Erdoğan, Esenboğa Havalimanı'nda yaptığı açıklamada, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunarak gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Başbakan Erdoğan, çözüm sürecinde gündeme gelebilecek talepler konusunda, ''Yeter ki ülkemizin bu değerler silsilesi içindeki yapısından, bizden kimse herhangi bir feragat istemesin. Kimse bizden kalkıp da milli birliğimizi bozmaya yönelik bir şey talep etmesin ''dedi.

Bölücü terör örgütünün tehditleri ortadan kalktığı zaman operasyonların duracağı mesajını da  veren Başbakan Erdoğan, "Silahlar bırakılsın, gömülsün. Gideceklerse gidebilirler, ülkemizde kalmak isterlerse zaten suça bulaşmamış olanlar için zaten hanelerine, ailelerine annelerine, babalarına kavuşabilirler" diye konuştu.

"O kiminle nedir onu bilmem"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamasında öne çıkan bazı konu başlıkları şöyle:

''Et ile tırnak gibi olmak ideal olanıdır ama bunlar 'iki eşit halk gibi' dediğin zaman kantara çıkarıyor. Kantar tutmayabilir. Bu yanlış bir tespittir. Biz bu ülkede, ben Kürt kardeşlerimle et ile tırnak gibiyim. O kiminle (BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş) nedir onu bilemem. Şu halk bu halk diye bir ayrım AK Parti idealleri içinde yok."

Kılıçdaroğlu'na cevap

''Türkiye Cumhuriyeti'nin cezaevlerinde 'tutsak' olmaz, tutuklu olur. Karakollarında da gözaltı olur. (CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu) Herhalde bunu öğrenmiştir.''

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler