YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu hakkında şok iddia!
Hanefi Avcı'nın avukatı Fidel Okan'dan Kemal Kılıçdaroğlu hakkında şok bir iddia geldi. Okan, Kılıçdaroğlu'nun Cemaat hakkında söylediği sözleri canlı yayında açıkladı.
Kılıçdaroğlu hakkında şok iddia!
14 Ocak 2014 / 10:30 Güncelleme: 14 Ocak 2014 / 11:12

Okan, Sabri Uzun ve Kılıçdaroğlu'yla bir evde buluştuğunu, Kemal Kılıçdaroğlu'nun bizzat kendisine Cemaat hakkında "örgüt, çete" ifadelerini kullandığını söyledi.

A Haber'e açıklamalarda bulunan Fidel Okan şöyle konuştu:

Sabri Uzun'la, Kemal Bey'le biz dışarıda bir evde görüştük. Dört buçuk saatlik bir görüşme yaptık. Sabri Bey, parti genel merkezine gelmek istemiyordu.

Kemal Bey'e 4 buçuk saat boyunca Cemaat yapılanmasıyla ilgili, ne kadar bu durumun tehlikeli olduğunu, Türkiye'nin hangi noktalara götürülebileceğini dilinin döndüğünce anlattı.

Kılıçdaroğlu: Cemaat'e çete ya da örgüt diyelim

O gün coştu Kemal Bey. "Cemaat yapılanmasına bundan sonra örgüt ve çete diyelim" diyen de Kemal Kılıçdaroğlu'dur.

Kılıçdaroğlu: İmamların ismini tek tek açıklayalım

Kemal Bey, illegal yapılanmanın tehlikesini o zaman anlamıştı. Hatta şunu bile teklif etti: "İmamların listesini yarın grup başkan vekilimiz Meclis'te tek tek okusun. "
Bunları söyledi fakan bunun gereğini yerine getirmedi. Kemal Bey burada bir duruş ortaya koymadı.

Burada önemli olan bizim milletimizin bütünlüğü. Bilmediğimiz bir yapılanma. Ağ gibi, her tarafı ele geçiriyor. Şöyle yapacaksınız deniyor, onu tutukluyorlar, böyle yapacaksınız deniyor, onu tutukluyorlar. Bunu yaparken tamamen talimatlar çerçevesinde yapıyorlar.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler