YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu: Bize koalisyon önerisi gelmedi
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AK PArti ile koalisyon görüşmelerinin ardından açıklamada bulundu. Kılıçdaroğlu; "Bize şu ana kadar bir koalisyon önerisi gelmiş değildir, bir seçim hükümeti önerisi gelmiştir" dedi.
Kılıçdaroğlu: Bize koalisyon önerisi gelmedi
13 Ağustos 2015 / 17:43 Güncelleme: 13 Ağustos 2015 / 18:31

AK Parti-CHP arasındaki 1.5 saat süren koalisyon görüşmesinin ardından ilk CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu, AK Parti'nin CHP'ye koalisyon önerisinde bulunmadığını koalisyon yerine iki seçenek sunduğunu belirtti.

Kılıçdaroğlu'nun görüşmesinden önemli satır araları:

Koalisyon önerisi yok

"Davutoğlu bize ilk görüşmelerde iki öneri sundu. Kısa süreli bir seçim hükümeti ya da CHP'nin destekleyeceği azınlık hükümeti .Bize şu ana kadar bir koalisyon önerisi gelmiş değildir, bir seçim hükümeti önerisi gelmiştir.  Ben bu önerileri Merkez Yönetim Kurulu'nda görüştük ve MYK'da bir karar aldık"

Samimi ve dürüst olmak lazım

"Biz yüksek profilli hükümet kurulması gerektiğini söyledik. Biz hükümet 4 yıllık olmalı dedik. Kurulacak hükümetin neden 4 yıllık bir hükümet olması gerektiğini anlattım. Ortakların samimi ve dürüst olması lazım. "

Türkiye tarihi bir fırsatı kaçırdı

"Milli iradeye saygı şudur; milli irade, siyasal partiler arasında bir oy bölüşümü yapmışsa ve bir siyasal partiyi tek başına iktidara getirmemişse, liderlere düşen milli iradeye saygının gereği olarak, bir koalisyon oluşturmaktır. Eğer siz, 'ben koalisyonu oluşturamıyorum, seçime gideceğim' derseniz, o zaman siz milli iradeden nasıl söz edeceksiniz  Bunun denenmesi gerekiyordu ve Türkiye'nin tarihi bir fırsatı kaçırdığını düşünüyorum."

Görev gaspı olur

"Teamüllere göre hükümet kurulmazsa görev iade edilmelidir. Hem güvenoyu alacak hükümeti kuramayıp hemde görevi iade etmemek ahlaki değildir. Görev gasbı olur."

İmam hatip konusu

İmam hatiplerle ilgili bir sorunumuz yoktur fakat bizim eğitim sistemiyle ilgili kaygılarımız var. Bize "İmam hatiplerle ilgili ne düşüyorsunuz" gibi bir soru gelmedi.  

Anlaşamadığımız bir konu yok

"Biz anlaşamayacağımız bir başlık görmedik. Görüşmelerde hiç bir kırmızı çizgimiz yoktu. Ana başlıklar halinde CHP ne düşünüyor bunları anlattık. Onlarda kendi düşüncelerini bize aktardılar. Cumhurbaşkanı'nın etkisi olup olmadığı sorusuna Davutoğlu cevap vermeli."

Erken seçim

"Bugünden erken seçimi tek seçenek olarak ifade etmeyi doğru bulmuyorum."

AK Parti'ye teşekkür

"AK Parti ile görüşmelerimiz çok kaliteli bir ortamda gerçekleşti. AK Parti yöneticilerin teşekkür ederim."

 

 

Bak Bak Bak Açıklamaya Bagg
 // Kara Murat
Yahu bilmedigimiz bizihniyet olsalar inanırız da hee.:))))

oynama şıkıdım şıkıdım...
13 Ağustos 2015 Perşembe 19:48
nasıl gelmemiş?
 // sansal hüseyin
kaç gündür satranç dama iskambil mi oynamaya gitmişler?
görüşmenin ana konusu neydi, fener galata maçı mı ?...
13 Ağustos 2015 Perşembe 18:50
 // Yılmaz
Ak partiyi tongaya düşürmek istediniz ama olmadı değil mi olmazda inş....
13 Ağustos 2015 18:44
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler