YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu: Bana saldıranların hiçbirisi müslüman değil!
Katıldığı şehit cenazelerinde yaşanan olaylara değinen Kılıçdaroğlu, "Eğer cenaze namazına gidip namaz kılıyorsanız ve birileri orada size provokasyonlarla hakaret etmeye kalkıyorsa onların hiçbirisi Müslüman değildir" dedi.
Kılıçdaroğlu: Bana saldıranların hiçbirisi müslüman değil!
11 Haziran 2016 / 13:43 Güncelleme: 11 Haziran 2016 / 14:13

Son günlerde şehit cenazelerinde tepki alması üzerinde, 81 ilden CHP'liler Kılıçdaroğlu'na destek için Ankara'ya gitti.

Ülkenin birliği ve bütünlüğü için mücadele edeceğini vurgulayan Kılıçdaroğlu, "Ben oturduğum koltuğun ne kadar önemli olduğunu biliyorum. O koltuğun sorumluluğunu da biliyorum. O koltukta oturan genel başkanlar hiçbir zaman ülkesini ayırmadı. İnsanını ayırmadı. Bölücülüğe asla prim vermedi.

Bütün genel başkanlar ülkenin birliği ve bütünlüğü için mücadele ettiler. Aynı şekilde ülkenin birliği ve bütünlüğü için mücadele edeceğim. Bu bizim kaderimiz olmanın ötesinde bu bizim bu millete namus borcumuzdur" ifadelerini kullandı.

ÇAKALLARIN KURŞUNU BİZİ YILDIRAMAZ

Konuşmasında partisinin il başkanlarına seslenen Kılıçdaroğlu, "Mücadeleyi birlikte yapacağız. Asla ve asla mücadelemizden ödün vermeyeceğiz. Bedeli ne olursa olsun. Söyledim. Eğer işin ucunda hayatımızı kaybetmek varsa birilerinin çakalların kurşunuyla tehdit edileceksek asla yolumuzdan dönmeyeceğiz. Sonuna kadar gideceğiz" diye konuştu.

BANA SALDIRANLAR MÜSLÜMAN DEĞİL

Katıldığı şehit cenazelerinde yaşanan olaylara değinen CHP lideri Kılıçdaroğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Ramazan ayındayız. Mübarek bir aydayız. Hepimizin manevi duygularının yoğunlaştığı bir aydayız. Eğer cenaze namazına gidip namaz kılıyorsanız ve birileri orada size provokasyonlarla hakaret etmeye kalkıyorsa onların hiçbirisi Müslüman değildir. Hiçbirisi Müslümanlığı bilmiyor. Hiçbirisi insan sevgisini bilmiyor.

Ne zamandan beri camiler siyasette arena olmaya başladı? Ne zamandan beri camiler bir partinin arka bahçesi haline dönüştürülmeye başlandı? Biz ibadet mekanlarına siyasetin girmesini istemeyiz. Siyaset ayrı ibadet ayrı. Benim manevi dünyama, vatandaşımın manevi dünyasına bir siyasetçinin el uzatmasını istemeyiz. Onun manevi dünyasına el uzatanlar onun namusuna el uzatmış demektir"

 // Yasin
Bi konuşana bakarım bide konuştuğuna :-)sen müslüman mısın?...
11 Haziran 2016 18:53
 // Nedim
Ermeni soylu hain zındık.iki yüzlü kefere.halkı aldattığını sanıyor....
11 Haziran 2016 18:32
 // Akıl
Herkes bu ülkede müslümana müslüman olmayı öğretmeye ve terbiye(!) etmeye kalktı ya artık komik kaçıyor...
11 Haziran 2016 18:07
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler