YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu: Artık tek hedef...
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 30 işçinin hayatını kaybettiği maden kazasının yaşandığı Zonguldak'a gitti. Vatandaşlara "Sizinle iktidar koşusunu başlattık"diyen Kılıçdaroğlu, son sözlerinin de halk olduğunu söyledi.
Kılıçdaroğlu: Artık tek hedef...
25 Mayıs 2010 / 10:34 Güncelleme: 25 Mayıs 2010 / 10:47

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partililere ''Sizinle iktidar koşusu başlattık. Artık tek hedef var, halkı kucaklayarak halkla birlikte koşacağız'' diye seslendi.

Kılıçdaroğlu, 30 işçinin yaşamını yitirdiği maden kazasının yaşandığı Karadon bölgesinde incelemelerde bulunmak ve işçilerin ailelerini ziyaret etmek üzere Zonguldak'a giderken Bolu'nun Mengen ilçesinde partililerce karşılandı.

Ellerinde CHP bayrakları taşıyan ve ''Başbakan Kemal'' sloganları atan partililer, Kılıçdaroğlu'nun bulunduğu parti otobüsünün etrafında toplandı. Otobüsten partililere seslenen Kemal Kılıçdaroğlu, Mengen'in ''yemeğin ve lezzetin başkenti'' olduğunu ifade ederek, ''İktidarın hazırladığı yemek hoşunuza gidiyor mu? Gitmiyorsa bu yemeği yapanları hep beraber değiştirelim'' dedi.  

Bundan sonra tek hedeflerinin iktidar olduğunu dile getiren Kılıçdaroğlu, ''Sizinle iktidar koşusu başlattık. Artık tek hedef var, halkı kucaklayarak halkla birlikte koşacağız. İlk sözümüz halktı, son sözümüz halk olacak'' diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, CHP'nin hiç kimseyi ötekileştirmeyeceğini ve herkesin el ele barış şarkıları söyleyerek yaşamasını sağlayacağını ifade etti. 

Kılıçdaroğlu'nun Zonguldak gezisine Önder Sav, Grup Başkanvekili Hakkı Suha Okay ile parti yöneticileri ve milletvekilleri katılıyor. Ziyareti çok sayıda basın mensubu da izliyor.
AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler