YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu, Ahmet Hakan’ı ziyaret etti
Kılıçdaroğlu, Ahmet Hakan’ı ziyaret etti
03 Ekim 2015 11:29
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, uğradığı saldırıda yaralanan gazeteci Ahmet Hakan Coşkun’u evinde ziyaret etti.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz gün evinin önünde saldırıya uğrayan gazeteci Ahmet Hakan Coşkun’o ziyaret etti. Ziyaret ardından basın mensuplarına kısa bir açıklama yapan Kılıçdaroğlu, “Sağlık durumu morali gayet iyi. Güzel bir sohbetimiz oldu. Kendisine sadece benim değil, yüzbinlerce okurunun yazılarını beklediğini söyledim” diye konuştu.

"KEŞKE O VEKİLİ DE İHRAÇ ETSELERDİ"

Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Kılıçdaroğlu, Saldırganların AK Parti’den ihraç edilmesinin güzel bir gelişme olduğunu vurgulayarak, “Keşke Hürriyet’e ilk saldırı yapıldığında o milletvekilini de partiden ihraç etselerdi. Keşke ölümle tehdit edenler iktidar kanadından daha sert eleştiriye muhatap olsalardı. Dolayısıyla adım adım şiddet beslendi” ifadelerini kullandı.

CUMHURBAŞKANINA ÇAĞRI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a da çağrıda bulunan Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:
“Eğer bir ülkede önemli bir gazeteci saldırıya uğruyor ve o ülkenin cumhurbaşkanı sessizliğini koruyorsa bu ülkede demokrasi açısından bir sorun var demektir. Kendisine çağrıda bulunuyorum. Demokrasiyi savunuyorsan, medyanın özgürlüğünü savunuyorsan, tepkini açık ve net gecikmeksizin ortaya koyacaksın. Bu saate kadar tepki vermemesi kafalarda soru işaretleri oluşturdu. Kendisine diktatör deniyordu. O tanımı besleyen bir tutum içinde. Ondan kaçınmasını tavsiye ediyorum”Başkanı Murat Hazinedar eşlik etti. Kılıçdaroğlu ve beraberindekilerin şu sıralar ziyareti devam ediyor.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler