YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu 1998'de böyle itiraf etmişti
1998 yılında Savaş Ay'ın A Takımı programına katılan dönemin SSK Genel Müdürü Kemal Kılıçdaroğlu, SSK hastanelerinin içler acısı durumuna skandal bir savunma yapmıştı. İşte başında olduğu kurumu savunamayan Kılıçdaroğlu'nun o açıklamaları...
Kılıçdaroğlu 1998'de böyle itiraf etmişti
04 Temmuz 2014 / 21:10 Güncelleme: 04 Temmuz 2014 / 21:10

Tüm engellemelere rağmen Türkiye 12 yılda sağlık alanında büyük bir dönüşüm yaşadı. Oysa CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun SSK Genel Müdürü olduğu 90'lı yıllarda Türkiye sağlık skandallarıyla gündeme gelen SSK hastanelerini konuşuyordu. Kılıçdaroğlu, 1998 yılında SSK hastanelerinin içler acısı haliyle ilgili ATV'de yayınlanan A Takımı programına katılmış ve bakın nasıl skandal bir savunma yapmıştı?

Dönemin SSK Genel Müdürü Kemal Kılıçdaroğlu SSK hastanelerinden şikayetçi olmuştu.. Kılıçdaroğlu, kendisinden önceki dönemde SSK hastanelerinin daha iyi durumda olduğunu itiraf etmişti..

Kılıçdaroğlu şöyle konuşmuştu: On yıl önce SSK hastaneleri çok daha iyiydi.. On yılda İstanbul'un nüfusu dörde beşe altıya katlandı ama yatak sayısı aynı.. Bu durumdan elbette biz de şikayetçiyiz..

1998 yılının mart ayında yapılan programda başında bulunduğu SSK'yı savunamayan Kılıçdaroğlu, 2010 yılından beri CHP Genel Başkanı olarak görev yapıyor.

 

AHABER

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler