YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kıdem tazminatı açıklaması
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, kıdem tazminatı konusunda verilmiş herhangi bir kararları olmadığını söyledi.
Kıdem tazminatı açıklaması
19 Ağustos 2012 / 11:12 Güncelleme: 19 Ağustos 2012 / 11:17

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, kıdem tazminatı konusunda verilmiş herhangi bir kararları olmadığını, bunu defaatle açıklamasına rağmen konunun devamlı kaşındığını belirterek, ''Kıdem tazminatı konusunda işçi sendikaları ile işveren sendikaları anlaşırlarsa, o zaman biz gerekli adımı atarız. Ama onlar anlaşamadığı sürece biz bu olayın içerisinde, bu programın içerisinde yer almayız'' dedi.

Başbakan Erdoğan, bayram namazını kıldığı Süleymaniye Camisi'nden çıkışında gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Vatandaşların Ramazan Bayramı'nı tebrik eden Erdoğan, bayramların mutluluğun, birlikteliğin, beraberliğin, dayanışmanın, paylaşmanın zirvede olması gereken günler olduğunu ifade etti.

Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Hele hele Ramazan Bayramı'nın bir asli adıyla Fıtır Bayramı olduğunu düşündüğümüz zaman, bütün imkanı olanların imkanı olmayanları arayıp, bulduğu bir bayram. Onun için de iftarlarımız bir başka zengin olmuştur bu bayramda. Ramazan ayı boyunca, sahurlarımız aynı şekilde ve geceleri sahur vaktine kadar şehirlerimizin birçok yerinde bu güzellikleri halkımızla birlikte paylaştık, birlikte yaşadık. Şimdi de bugün bayramın birinci gününde bunu kutluyoruz.

Bütün bunları yaşarken, ülkemizin içinde teröre ne yazık ki kurban verdiğimiz şehitlerimiz var. Tüm şehitlerimiz bu güzel ülkemizin adeta temel taşlarıdır, köşe  taşlarıdır. Ailelerine başsağlığı dilerken, milletimizin başı sağolsun diyorum. Terörle ilgili bu mücadelede de mücadelemizin sonuna kadar yılmadan, usanmadan devam edeceğini de söylemek isterim.'' AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler