YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kıbrıs'ta tehlikeli provokasyon
Kıbrıs'ta tehlikeli provokasyon
21 Ekim 2011 18:52
KKTC'de Yakın Doğu Üniversitesi'nde terörü lanetlemek isteyen bir grupla, buna karşı çıkan grup arasında arbede yaşandı. Polisin müdahale ettiği olaylarda 4 öğrenci gözaltına alındı.

Yakın Doğu Üniversitesi’nde karşıt görüşlü öğrenci grupları arasında çıkan olaylarda gözaltına alınan öğrenci sayısı 4’e çıktı.

Bugün öğle namazından sonra öğrencilerden bir grup, Türkiye’deki terörü lanetlemek için gösteri yapmak istedi. Buna karşı çıkan başka bir grup ile göstericiler arasında arbede çıktı. Olaylar, Polis Özel Harekat Timi’nin (Çevik Birlik) da arasında bulunduğu polis gücünün müdahalesiyle sona erdi. Görgü tanıklarının ifadesine göre, polis öğrencileri dağıtmak için havaya ateş açtı.

Polisin müdahalesinin ardından gösteri yapmak isteyen milliyetçi öğrenciler mescidin bulunduğu yurtlar bölgesinde, PKK yanlısı karşıt görüşlü öğrenciler ise kütüphane yakınlarında bir süre bekledikten sonra tutuklamaların başlamasıyla dağıldı.

Polis Genel Müdürü 2. Yardımcısı Erdal Emanet ile Polis Genel Müdürü Süleyman Manavoğlu’nun bizzat yönettiği operasyonda, olaylara karıştığı tespit edilen 4 öğrenci gözaltına alındı.

Olayları görüntülemek isteyen bazı basın mensuplarının da göstericiler tarafından tartaklandığı öğrenildi. Bu arada olaylar sırasında bazı araçlar ve okul binaları da zarar gördü.

AA

Provakasyon???
 // caner güllü
Provakasyonu yapanlar pkk lılar diye yazamadınızmı??????Haber iddianız ortada kalmış kim provakatör?????...
21 Ekim 2011 21:10
pkk
 // deniz kıyas
KKTC nide karıştırıyorlar pkk lılar.....Nede olsa rum biraderleri yakın maça sıkışınca kollarına atılıverirler......
21 Ekim 2011 21:08
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler