YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kıbrıs'ta skandal olay...
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Kıbrıs seyehatinde skandal niteliğinde bir olay yaşandı...
Kıbrıs'ta skandal olay...
21 Temmuz 2010 / 08:24 Güncelleme: 21 Temmuz 2010 / 08:29

Dün akşam adaya gelen CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Ercan Havalimanı’na indiği andan itibaren yanından hiç ayrılmayan ve herkes tarafından heyette yer aldığı sanılan Osman Acar isimli şahıs skandal bir olay ile gündeme geldi.

Kendisini CHP’nin “Kıbrıs danışmanı” olarak tanıtan Osman Acar adlı kişi, önceki akşam THY’nın tarifeli uçağıyla adaya gelen Kılıçdaroğlu’nun yan tarafında VİP’te yolculuk yaptı. Acar, Ercan Havaalanı’nda Kılıçdaroğlu ile uçaktan inince şüphe çekmedi.

LİSTEDE ADI BULUNAMADI

Edinilen bilgiye göre Osman Acar isimli şahıs Kılıçdaroğlu’nun heyetinde yer alan isimler arasında yok. Türk Hava Yolları ile adaya gelen Kılıçdaroğlu’nun heyetinde 3 kişi;  Hakkı Süha Okay, CHP Kıbrıs kökenli milletvekili Tansel Barış ve koruması bulunuyor. Yani Osman Acar adlı şahış bu listede yok. Kılıçdaroğlu adaya geldi ve uçaktan indiği anda heyet tarafından karşılandı. Osman Acar Kılıçdaroğlu’nun attığı her adımda arkasından yürüdü ve bir görevli gibi Kılıçdaroğlu’nu takip etti...

KAMERALARA POZ VERDİ

Olaya kendini kaptıran Osman Acar’ın heyetten olmadığı o anda kimse tarafından anlaşılmadı. Osman Acar VIP’ den içeriye çok rahat bir biçimde girdi. Acar kendini bu işe o kadar kaptırdı ki en yakın görevli gibi davranarak Kılıçdaroğlu’na verilen çiçeği de elinden alarak kameralara poz verdi. İddiaya göre günler öncesinden Kemal Kılıçdaroğlu’nun tarifeli seferi ile adaya geleceği gün ve saati öğrenen Osman Acar isimli sahış ayni uçakta bussines olarak uçtu hatta heyettekilerle uçakta sohbet etti.

KORUMA MÜDÜRÜ FARK ETTİ

Durum dün sabah kahvaltıda Kılıçdaroğlu’nun koruma müdürü Erdoğan Gül’ün dikkati üzerine ortaya çıktı. Hareketlerinden şüphelendiği Acar’ı soru yağmuruna tutan Gül, sorduğu sorulara yeterli cevap alamayınca Acar’ı apar topar otelden uzaklaştırdı. Otelden ayrılırken bir taksiye binen Acar da, “Ben Kılıçdaroğlu’nun heyetindeki gazetecilerdenim, ücreti otel ödeyecek” diye taksi parası ödemedi. Ayrıca Acar’ın KKTC’de kaldığı ve bir ay önce de “CHP’nin Kıbrıs işlerinde danışmanım” diye çalışmalar yaptığı ileri sürüldü.

KKTC Meclisi’nde bulunan bazı milletvekilleri ve bakanlarla iletişime geçen Acar’ın, “Kılıçdaroğlu’nun selamını getirdim. 20 Temmuz’da sizinle birlikte olacak. İsterseniz size görüşme ayarlarım” dediği öğrenildi.

KİMSE BENİM ADIMI KULLANMASIN

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Benim adımı kullanarak kimse danışmanlık üstlenmesin" dedi.

20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı kutlamalarına katılmak için dün gece KKTC'ye gelen CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ve beraberindeki heyet Anadolu Jet havayolları ile Ankara'ya döndü.

Kılıçdaroğlu, Ercan havaalanında bir muhabirin "sahte danışman" olayıyla ilgili sorusu üzerine, "Benim adımı kullanarak kimse danışmanlık üstlenmesin" dedi.

Kılıçdaroğlu'nu Ercan havaalanından Türkiye'nin Lefkoşa Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Bekir Uysal ile KKTC Cumhuriyet Meclisi Başkanının Özel Kalem Müdürü Gökhan Güler uğurladı.

Osman Acar isimli 21 yaşında Hatay doğumlu bir şahsın, kendisini dün gece KKTC tarafına Kılıçdaroğlu'nun danışmanı olarak tanıttığı, Kılıçdaroğlu ve ekibi ile beraber İstanbul'dan KKTC'ye geldiği ve CHP heyetine de KKTC tarafından görevlendirildiğini söylediği öğrenildi.

Kılıçdaroğlu'nun koruması tarafından "sahte danışman" olduğu tespit edilerek, Girne polisine teslim edilen Osman Acar'ın daha sonra yasalara göre ceza gerektirecek bir durum olmadığı gerekçesiyle serbest bırakıldığı kaydedildi. AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler