YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kıbrıs'a silah taşındı mı?
Kıbrıs'a silah taşındı mı?
20 Şubat 2013 10:42
Kıbrıs’ta armatör ve işadamı Ünal Çağıner geçtiğimiz gün basında yer alan “Kalaşnikof yüklü gemiler Kıbrıs’a gelecekti” haberlerini yalanladı.

Medyada yer alan “Taşucu'ndan KKTC'ye Kalaşnikof yüklü gemi” haberleri sonrası İHA’ya konuşan Çağıner, “Gemilerimiz uluslar arası sularda görevini yerine getiriyor. Bu haberlerin hepsi asılsızdır. Maalesef bazı medya organları araştırma soruşturma inceleme yapmadan insanların şeref ve haysiyetleri ile çok rahat oynaya bilinmekte ve işletme sahiplerini zor duruma sürüklemektedir.

Şu andaki durumda asparagas bir haber ile maalesef şirketimiz, şerefimiz haysiyetimiz hedef alınmaktadır. Her şeyden önce haber çelişkiler ile dolu gerçekleri hiçbir şekilde yansıtmayan bir haber metnidir. Bizim şirket olarak İran’dan Hatay’a sefer yapan gemimiz olmadığı gibi dünyada hiçbir şirketin İran’dan Hatay’a karayolu ile gemi yüzdüremeyeceğini bilmek gerekir. Gemimize el koyulmuş diyorlar. Hayır gemimiz hiçbir suçu olmadığı için seferlerine devam etmektedir. Hem Kıbrıs seferlerine devam etmektedir hem de Suriye Lübnan seferlerine devam etmektedir. Ama işletmemiz ağır bir ithamla ve bu haber ile suçlanmaktadır. Bizi derinden üzmüştür. 1000’e yakın personel istihdam etmekteyiz” dedi.

Bugüne kadar herhangi bir şekilde bir konuyu yargıya taşımadıklarını ifade eden Çağıner, “Bizim şimdiye kadar bu ülkede yasal olmayan bir işlem yaptığımız görülmemiştir. Bu olay iddia edilen tamamı ile hayal ürünüdür. Böyle bir haber üretmek gazeteciliğe yakışmayan haberciliğe yakışmayan davranış ve harekettir. Hiçbir şey sorulmadan etmeden bir işletmenin 14 yıldır denizcilik yapan bir şirketin şerefi itibari ile oynamak çok üzücü bir olaydır. Bu olayı yargıya taşıma kararlığındayız ayrıca bu yayını yazan düzenleyen kişi veya kişilerinde Allah’a havale ediyorum, inşallah Allah da yargı da bu insanları yargılayacaktır” diye konuştu.

 

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler