YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Kıbrıs Barış Harekatı'nda bir esiri ve 10 kişiyi öldürdüm" demişti
"Kıbrıs Barış Harekatı'nda bir esiri ve 10 kişiyi öldürdüm" demişti
"Kıbrıs Barış Harekatı'nda bir esiri ve 10 kişiyi öldürdüm" demişti
08 Şubat 2009 / 08:01 Güncelleme: 08 Şubat 2009 / 00:00

Katıldığı bir televizyon programında asker olarak görev yaptığı Kıbrıs Barış Harekatı'nda "bir esiri ve 10 kişiyi öldürdüm" diyerek gündeme oturan tiyatrocu Atilla Olgaç hakkında  başlatılan soruşturmalar tek elde toplanıyor


Adalet Bakanlığı'nın talimatıyla Şişli Cumhuriyet Savcılığı tarafından ünlü tiyatrocu hakkında başlatılan soruşturma, Bakırköy Cumhuriyet Savcılığı'nda devam eden soruşturma ile birleştirilmek üzere Bakırköy Adliyesine gönderildi. Bakanlık Olgaç hakkındaki suç duyurularının Bakırköy Cumhuriyet savcılığında toplanması için tüm Cumhuriyet Başsavcılık'larına yazı gönderdi. Atilla Olgaç hakkında televizyon programında söylediği sözler üzerine başlatılan soruşturmalar Bakırköy'de yürütülecek.
 
Ünlü tiyatrocu Atilla Olgaç'ın "1974 Kıbrıs Barış Harekatı'nda biri esir 10 Rum'u öldürdüğü" yönündeki sözleri üzerine Bakırköy Cumhuriyet Savcısı Ali Çakır tarafından işlenen fiilin Türk Ceza Kanunu'nda doğrudan karşılığı bulunmamasına karşın, Türkiye'nin de taraf olduğu Cenevre Savaş Hukuku Sözleşmesi doğrultusunda soruşturma başlatmıştı.
 
TEPKİLER ÜZERİNE İNKAR ETMİŞTİ
 
Atilla Olgaç'ın Kanaltürk televizyonunda ki sözleri üzerine tepkiler yükselince bir açıklama yaparak şöyle demişti: "22 Ocak tarihinde yayınlanan 'Orada Neler Oluyor' programında söylemiş olduğum 'Bir esiri ve 10 kişiyi öldürdüm' cümlesi tamamen savaşın kötü ortamını, acımasızlığını, vahşetini, insanları şok ederek anlatmak adına tarafımdan yazılmış bir senaryodur. Bütün bunların bir senaryo olduğunu açıklamak isterken, reklam dönüşü program bitmiştir. Gerçekle bir ilgisi yoktur. Kamuoyunun bilgisine..."

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler