YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kezban Hatemi'den çarpıcı açıklamalar
Kezban Hatemi'den çarpıcı açıklamalar
22 Ekim 2013 15:29
CNN TÜRK’te, Enver Aysever’le Aykırı Sorular programı çözüm sürecinde akil insanlar grubunda yer alan hukukçu Kezban Hatemi’yi konuk etti.

Hatemi: “Barış sürecinin şanssızlığı seçim dönemine denk gelmesi”

Kürt sorunu ve çözüm süreci ile ilgili Enver Aysever’in sorularını yanıtlayan Hatemi, temel hak ve özgürlüklerin evrensel değerler olduğunu, siyasetin işi olmadığını ama çözüm sürecinin bütün bileşenleri tarafından siyaset olarak görüldüğünü vurguladı. Hatemi, mevcut hükümetin ve muhalefetin bir seçim sürecinde olduğunu belirtti ve barış sürecinin seçim dönemine denk gelmesini şansızlık olarak değerlendirdi.

Hatemi: “ Türkiye demokratik bir hukuk devleti değil”

Hukukçu Kezban Hatemi Aykırı Sorular programında CNN TÜRK’te Enver Aysever’in sorularını yanıtladı.

Hükümetin görevlendirdiği Akil İnsanlar heyetinde yer alan Hatemi çözüm süreci ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Muhalefetin eksikliğinden yakınan Hatemi, Türkiye’nin şu anda demokratik bir hukuk devleti olmadığını belirtirken mevcut anayasayı eleştirdi.

Hatemi: “ 3. Köprüye Yavuz Sultan Selim adını vermek ciddi bir provokasyondur”

CNN TÜRK’te, Aykırı Sorular programında Hukukçu Akil İnsanlar heyetinden Kezban Hatemi Enver Aysever ‘in sorularını yanıtladı. Gündeme dair bir çok konunun konuşulduğu programda Hatemi, demokratikleşme paketi ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Hatemi, Alevi yurttaşların Türkiye’de birinci sınıf yurttaş olmasını istediğini vurgulayan Hatemi, üçüncü köprüye Yavuz Sultan Selim isminin verilmesini provokasyon olduğunu söyledi. Aysever’in “provokasyonu kim yapıyor” sorusu üzerine Hatemi, bazı çevrelerin demokratikleşme sürecini baltalamaya çalıştığını, bu kişilerin AKP’nin içinde bile olabileceğini söyledi.

 

DHA

15:51
 // YENİ BİR DEVLET YENİ BİR TARİH
Gerek Osmanlı, gerekse cumhuriyet tarihi olsun, artık geçmişe bir sünger çekmenin zamanı geldi. Yepyeni bir tarih yazalım. Zaten geçmişteki tarihi sadece güçlü olanlar yazmıştır. Dikkat edin güçlü olanlar diyorum, lakin haklı ama zayıf olanlar, tarihte silinmiştir. Bu yeni tarihte, hem haklı, hem de güçlü olmalıyız. Bu ise demokrasi ve eşitlik ile olur. Yoksa, senin atan, benim atam diye, cebelleşip dururuz....
22 Ekim 2013 15:51
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler