YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Keyiften değil mecburen dövmüşler
Keyiften değil mecburen dövmüşler
05 Temmuz 2012 08:21
İstanbul Fatih'te, ailesinin yanında Ahmet Koca'yı tekme tokat döven ve Türkiye'yi ayağa kaldıran polisler, savcılık ifadesinde 'Zor kullanma yetkimizi kullandık, keyfi olarak dövmedik' dedi.

BAŞINI SAĞA-SOLU VURDU
Muhammed M.G.: Amirlerimiz tarafından şehir merkezlerinde bayanlı erkekli grupların, terörist olabileceği, bu kişilerin özellikle kimlik sorulması nedeniyle olay çıkartıp saldırabilecekleri uyarısı yapılmıştı. Olay günü, yavaş gitmeleri nedeniyle şüphelendik. Direksiyonda olan Ahmet Koca sinirli şekilde çekilin işareti yaptı. Araçtan inmesini, kimliğini göstermesini istedik. Asteğmen olduğunu söyledi. Tekrar kimlik istedik. Sinirli şekilde elime vurdu. 'S. gidin lan, bekleyin size kim olduğumu göstereceğim' dedi. Ahmet G.'yi itekledi, telefonla bir yeri aradı. 'Polisler artistlik yapıyor, hemen gelin' dedi. Takviye kuvvet istedik. 2 ekip daha geldi. Üst aramasını yapmak istediğimizde vurunca kendimizi korumak için biber gazı sıkıp kelepçe takmaya çalıştık. Aracın nezarethane kısmına soktuk. Karakola gidecektik. Araçta başını sağa sola vurup rahatsız olduğunu, nefes alamadığını söyledi. Araçtan indirince kaçmaya başladı. Ahmet Ö.'ye kafa attı. Kelepçe olduğu için zorlanmadan kontrol altına aldık. Karakola götürdük.

Ahmet G.: Olayları çıkaran müştekidir. Zor kullanma yetkimizi kullandık. Müştekinin direncini kırmaya çalıştık. Keyfi olarak dövmedik.
Mustafa A.: Takviye olarak gittik. Ahmet G. şahıstan uygun bir dille kimliğini istedi. Küfürlü sözlerle kimliğini vermeyeceğini söyledi. Üst araması yapmak istendiğinde çıldırmış şekilde saldırdı. Kontrol edebilmek için biber gazı sıktık ve direnmesine rağmen kelepçe takmaya çalıştık. Bize  'O.. çocukları siz beni alamazsınız' diye küfür ediyordu. 
BOĞA GİBİ TOSLADI
Fatih K.: Memur arkadaşlara saldırarak tekme tokat vurmaya başladı. Arkadaşlar biber gazı sıkarak zor kullanma yetkisi kullanma dahilinde etkisiz hale getirip kelepçe taktı.
Ali Y.: Biber gazı sıkıp kademeli olarak şahsı zapt etmeye çalıştık. 
Adem D.: Şahsa kasıtlı olarak vurmadık. Zor kullanma yetkimizi kullandık
Can A. A: Şahıs polis arkadaşımızın göğsüne boğa toslaması gibi kafa attı. (Akşam)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler