YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kestirmeden yürüdüler
Bayramlık fotoğraf! Bayram namazını Şehzade Camii'nde kılan Başbakan Erdoğan ve ekibi yasak toprakları çiğnedi!
Kestirmeden yürüdüler
21 Eylül 2009 / 09:40 Güncelleme: 21 Eylül 2009 / 09:41

BAYRAM namazını Fatih’teki Şehzade Camii’nde kılan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, namaz çıkışında verdiği bayram mesajında birlik ve beraberliğe vurgu yaptı.

Erdoğan ve ekibinin kullandığı yol üzerindeki lehva muhabirlerin gözünden kaçmadı.

Sabah 06.00 sıralarında Kısıklı’daki evinden çıkan Erdoğan Şehzade Camii’ne gelerek önce sabah namazını kıldı. Daha sonra namaz saatine kadar camide kalan Erdoğan, bayram vaazını da dinledi.

Erdoğan’a İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve AKP İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu da eşlik etti. Camide yaklaşık 2,5 saat kalan Erdoğan, namaz çıkışında kendisini bekleyen basın mensupları aracılığıyla bayram mesajı verdi.

Rahmet ve bereket ayının geride bırakıldığını söyleyen Erdoğan, “Bundan dolayı tabi hüzünlüyüz. Bu hüznün yanında bayrama ulaşmanın da sevinci içersindeyiz. Bayramlarımız barışın, sevginin, kardeşliğin ve dayanışmanın; özellikle de Ramazan ayı paylaşımların gerçekleştiği bir ay. Bu ay içersinde özellikle varlık sahibi olanlar yoksulluğun ne demek olduğunu, yoksunluğun ne demek olduğunu çok daha iyi anlama fırsatını inanıyorum ki buldular. Ve bu anlayışla bayrama ulaştık" dedi.

Çok farklı bir dönemden geçildiğinin altını çizen Erdoğan “Bu sıkıntılı dönemde temennim odur ki Ramazan Bayramı’nın bu barış ikliminde, bu sevgi ikliminde, bu dayanışma ikliminde ülkemizin birliği beraberliği için kardeşliği için, elele vermek sureti ile ülkemizi aydınlık yarınlara taşımanın mutluluğunu da hep birlikte yaşarız. Bunun gayreti içinde olmalıyız. Bu tabi tek taraflı olmaz. Hep birlikte yapmamız gereken işler, atmamız gereken adımlar var. Ben bu duygular içersinde tüm milletimin Ramazan Bayramı’nı tebrik ediyorum. İslam aleminin bayramını tebrik ediyorum. İnsanlığın barışına dayanışmasına vesile olmasını temenni ediyorum" diye konuştu.

Erdoğan daha sonra Kısıklı’daki evine dönerek ailesiyle bayramlaştı.

Radikal

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler