YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
KESK'ten İçişlerine suçlama
KESK'ten İçişlerine suçlama
27 Mart 2012 22:52
KESK, yarın yapmayı planladığı eylem için üyelerini Ankara'ya taşıyacak otobüslerin, ''İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü'nce engellendiğini'' ileri sürdü.

KESK Merkez Yürütme Kurulu'ndan yapılan yazılı açıklamada, ''İlköğretim ve Eğitim Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'' ve ''Kamu Görevlileri Sendikaları Kanunu'nda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı''na konfederasyonun itirazlarını dile getirmek amacıyla yarın ve 29 Mart Perşembe yapılması planlanan kitlesel basın açıklamasının, ''engellenmek istendiği'' iddia edildi.

''Bugün, Ankara Valiliği'nden eylemin yapılmasına izin verilmeyeceğine dair açıklamanın ardından İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü'nün 69648 sayısıyla illere gönderdiği genelgeyle arkadaşlarımızın otobüslerinin illerden yola çıkışı engellenmektedir'' ifadeleri kullanılan açıklamada, ''bu tutumun, temel hak ve özgürlüklere aykırı olduğu'' savunuldu.

''Bakanlığın bu tutumunun kabul edilemeyeceği'' belirtilen açıklamada, ''İçişleri Bakanlığı'nın bu hukuksuz tutumundan bir an önce vazgeçmesi gerekmektedir'' ifadesine yer verildi. (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler