YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
KESK'ten hükümete tehdit!
KESK'ten hükümete tehdit!
14 Haziran 2013 10:37
KESK, Gezi Parkı'na olası bir polis müdahalesinde 240 bin üyesiyle iş bırakacağını ve Türkiye genelinde meydanlara yürüyeceğini açıkladı.

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK), Gezi Parkı'na olası bir polis müdahalesinde 240 bin üyesiyle iş bırakacak ve Türkiye genelinde meydanlara yürüyecek.

İstanbul'da yaklaşık 40 bin üyesiyle Parka gidecek olan konfederasyon, "Gezi Parkına müdahale tehditlerinin pervasızca dillendirildiği bugünlerde de KESK tepkisini en üst düzeyde gösterecektir. Direnişin başından bu yana halkın yanında ve parçası olan KESK, tarihsel sorumluluğunun gereklerini yerine getirmekte tereddüt etmeyecektir" açıklamasını yaptı.

KESK'in açıklaması şöyle:

''(...) Özellikle son iki gündür Başbakan ve İstanbul Valisi tarafından direnişin merkezi olan Taksim Gezi parkına müdahale edileceğinin sinyalleri verilmektedir. Bilinmelidir ki, böyle bir girişim sorunu içinden çıkılmaz hale getirecektir. Ülkenin her yeri Gezi Parkına çevrilecek ve ortaya çıkacak tüm sorunların tek sorumlusu AKP iktidarı olacaktır.

KESK nasıl ki, kamu emekçilerinin iş ve ücret güvencesine 657 sayılı DMK’da yapılması planlanan değişikliklere karşı 5 Haziran için almış olduğu Grev kararını 4 Haziran tarihinde başlatarak Gezi Parkı direnişiyle buluşturmuş ve 4-5 Haziran tarihlerinde hizmet üretmeyerek tüm şehirlerde merkezi meydanlara akmışsa, Gezi Parkına müdahale tehditlerinin pervasızca dillendirildiği bugünlerde de tepkisini en üst düzeyde gösterecektir. Direnişin başından bu yana halkın yanında ve parçası olan KESK, tarihsel sorumluluğunun gereklerini yerine getirmekte tereddüt etmeyecektir.

Bu kapsamda KESK; tüm kamu emekçilerini başta İstanbul olmak üzere tüm illerde Saat 21.00 itibariyle başlayacak eylemlerde direnişin aktif bir parçası olmaya çağırmaktadır. Yine bu gece Gezi Parkına müdahale edilmesi halinde yarın sabah itibariyle işyerlerine giderek tüm kamu emekçilerini direnişi sahiplenmeye çağıracak ve iş bırakarak şehirlerin merkezi meydanlarına yürüyecektir. Bu kararımız sadece bu gece için değil, Gezi Parkına saldırı yaşandığı an itibariyle de geçerli olacaktır.

KESK olarak; eşit, özgür ve demokratik bir Türkiye’nin kurulması mücadelesinde kamu emekçilerini, işçileri, gençleri, kadınları ve tüm halkımızı direnişin parçası olmaya ve mücadeleyi büyütmek için bir adım daha öne çıkmaya çağırıyoruz.''

 

Ntvmsnbc

Etiketler: ,
11:57
 // M.K. nin kulları işbaşında
Bu eylemi yapmadan önce tapınağınıza gidip, saygı duruşu yapın tamammı? Tapınak şovalyelerini bu topraklardan kovacağız. Atatürk ü de o tapınaktan kurtaracağız. Hodri meydan....
14 Haziran 2013 11:57
11:52
 // YARARLI VE ZARARLI CEMİYETLER
Resmi tarih kitaplarında yararlı ve zararlı cemiyetler taraflı ve iftiralı bir şekilde bizlere anlatıldı. Günümüz zararlı cemiyetlerin aklıma gelenleri yazayım.
1.Chp
2.Mhp
3.Bdp
4.Add
5.Kesk
6.Disk
7.Masonlar
8.Çyd
9.Btp
10.Tkp
11.Tüsiad
aklıma gelenler bunlar, liste uzayabilir....
14 Haziran 2013 11:52
10:56
 // Sen kimsin
Bırakın artık bu ortamı germeyi sen kırk bin kişiyle gidersin AKP yüzbin kişiyle gider ne olacak bu işin sonu...
14 Haziran 2013 10:56
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler