YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Keşke kar yağsa gerisi kolay
Yağışlar sonrası hayatın felç olduğu İstanbul'da tam da kar yağışı beklentisi öncesi Vali Güler'den rahatlatıcı açıklama geldi.
Keşke kar yağsa gerisi kolay
11 Aralık 2009 / 18:11 Güncelleme: 11 Aralık 2009 / 18:15

İstanbul Valisi Muammer Güler, kış şartları için alınacak tedbirlerin önceden belirlendiğini belirterek, "Keşke bir kar yağsa, tedbirler kolay" dedi.
 

Vali Muammer Güler, İstanbul Ticaret Odası'nda katıldığı panelin ardından basın mensuplarının beklenen kar yağışı ile ilgili sorularını yanıtladı. Hava koşullarının mevsim normallerine gelmeye başladığını anlatan Güler, "Zaten arkadaşlar kış şartları ile ilgili alınacak tedbirleri önceden belirlemişti. Şu an bütün birimler teyakkuz durumunda. İstanbul Valiliği, AKOM, Belediye ve ilgili birimler hazırlık yaptı. Önümüzdeki 3 gün yağışlı. Ama sel olacak şekilde bir yağış beklenmiyor. Vatandaşlarımıza gerekli ikazlarda bulunduk. Kar yağışını bekliyoruz. Keşke bir kar yağsa tedbir kolay. Geçen sene İstanbul'a hiç kar yağmadı. Kar yağışlı hem mikroplar bakımından, hem barajların dolması hem de toprağın suya doyması anlamında ihtiyaç var. Ben İstanbul'un yoğun kar alacağını umuyorum" şeklinde konuştu.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler