YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Keşke Cumhurbaşkanı...'
Eski Meclis Başkanı Mehmet Ali Şahin, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün 'Başkomutan' sıfatıyla tebrikleri kabul etmesini değerlendirdi.
'Keşke Cumhurbaşkanı...'
30 Ağustos 2011 / 21:08 Güncelleme: 30 Ağustos 2011 / 21:46

Eski TBMM Başkanı ve AK Parti Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bütün kutlamaları ''Başkomutan'' sıfatıyla Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün kabul etmesiyle ilgili ''Bu Türkiye'de ilktir'' dedi.

Şahin, AK Parti Karabük İl Başkanlığının Halk Eğitim Merkezi Toplantı Salonu'ndaki bayramlaşma programında yaptığı konuşmada, geçmiş 30 Ağustos bayramlarında kutlamaları Genelkurmay Başkanının kabul ettiğini, Türkiye'nin bugün bir ilkin daha yaşandığını söyledi.

Anayasaya göre Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) başkomutanının Cumhurbaşkanı olduğunu anlatan Şahin, şunları kaydetti:

''30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarını başkomutan olarak Cumhurbaşkanı Abdullah Gül kabul edecektir, bu Türkiye'de ilktir.  Ben sayın Cumhurbaşkanımızı çok severim. Birlikte görev yaptık. Bu talebin Genelkurmay Başkanından geldiğini ifade ettiler. Keşke, (Ben de böyle bir talepte bulundum, başkomutan benim) deseydi daha şık olurdu. Bu yeni dönemin duruşuna çok daha uygun duruş olurdu diye değerlendiriyorum.''

Şahin, Genelkurmay'ın duvarında ve birçok kışlada ''Güçlü Ordu, Güçlü Türkiye'' yazısının bulunduğuna dikkati çekerek, ''(Güçlü Ordu, Güçlü Türkiye) sloganını yanlış buluyorum, (Güçlü Türkiye, Güçlü Ordu) sloganı doğrudur. Türkiye güçlü olursa ordusu da güçlüdür. Bu yeni dönemde bu da düzeltilmelidir. TBMM'nin bir üyesi olarak bu sloganın değiştirilmesi gerektiğini söylüyorum. Gerçekten bu slogan doğru olsaydı, 27 Mayıs'tan sonra Türkiye kalkınmada çağ atlardı, 10 yıl geriye gitmiştir. Bu slogan doğru olsaydı, Türkiye 1980 yılından sonra da çağ atlardı'' diye konuştu.


 -KOŞANER'E AİT OLDU İDDİA EDİLEN SES KAYDI-


Terör örgütünün 30 yıldır sürdürdüğü eylemlerinin artık yapılamaz durumda olması gerektiğini ifade eden Şahin, şöyle devam etti:

''Bir yerde yanlışlık yaptık, bir yerde eksikliğimiz var. Bu eksikliğimizi şu anda halen konuşulan ve tartışılan bir önceki Genelkurmay Başkanımız, internet sayfalarına düşen konuşmasında ortaya koydu. Eski Genelkurmay Başkanı Işık Koşaner'in internet sayfalarına düşen konuşması kamuoyunda tartışılıyor. Kendisi o konuşmaların noktası virgülüne kadar kendisine ait olduğunu ve arkasında olduğunu söyledi. Bu tavrını takdirle karşılamamız lazım. İnternete düşen konuşmasında Koşaner, 'Emir komuta birliğini sağlayamıyoruz. Çatışma anında bütün komutanlarımız mevziye silahını bırakıp kaçıyor. 2 terörist 30 askerimizi kaçırıyor' diyor. Sayın Koşaner bu sözlerinin arkasındayım dediği için bunları paylaştım. Ben daha önce 8 askerin kaçırılması ve şehit edilen askerlerle ilgili açıklama istemem konularında TSK'yı eleştirdiğim için tepki aldım. Şimdi Koşaner'in bu sözlerinden, benim TSK'nın başarılı olmasını istemekten başka bir arzuyla eleştiride bulunmadığım anlaşılmıştır.'' AA

!!!
 // mehmet durukan
bunu geçte olsa farkedenlerin olması sevindirici, olması gereken ordunun sivil otoriteye bağlanması, fakat bu görüldüğü gibi yine başka maskeler altında biraz kılık değiştirerek, size bahşettiklerimizle yetinin mantığı ile vesayetçi düzenin bir başka şekilde sürdüğünü gösteriyor. Keşke böyle bir teklif ve açıklama yapılmasaydı....
31 Ağustos 2011 10:00
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler