YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Kesik baş cinayeti" derinlemesine araştırılacak
"Kesik baş cinayeti" derinlemesine araştırılacak
05 Ağustos 2009 15:47
Zafer Üskül'den Etiler cinayeti açıklaması

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu, Münevver Karabulut cinayeti hakkında İçişleri Bakanlığı ve Cumhuriyet Savcılığından bilgi isteyecek.
        


Komisyon Başkanı Zafer Üskül, bugünkü toplantının ardından yaptığı açıklamada, kurulacak iki ayrı alt komisyonun, eylül ayı içerisinde Fransa ve Belçika'ya ziyaret gerçekleştirmesini kararlaştırdıklarını söyledi.
        


Toplantıda, komisyon üyesi bir milletvekilinin, Münevver Karabulut cinayeti ile ilgili alt komisyon kurulmasını istediğini belirten Üskül, bu konu hakkında bilgi almak için İçişleri Bakanlığı ile gerekli yazışmaları yaptıklarını bildirdi.
        


Bu cinayetin savcılık tarafından soruşturulduğunu ifade eden Üskül, ''Bizim, savcılığın yaptığı işlemleri denetleme yetkimiz yoktur'' dedi.
        


Zafer Üskül, alt komisyon kurulması halinde, bu komisyonun yapabileceği işlerin çok sınırlı olacağının görülmesi gerektiğine işaret ederek, ''Gelecek Ekim ayında Komisyon Başkanı ve üyelerimiz yeniden seçilecek. Bu nedenle de alt komisyon kurmak yerine, konuyu takip etmenin daha doğru olacağını düşündük.
 


İçişleri Bakanlığına ve Cumhuriyet Savcılığına yeniden yazı yazarak, bu konuda yapılan işlemler hakkında bilgi edineceğiz, eksiklik ya da yanlışlık varsa da bu konuların araştırılması için ilgili makamlara komisyon olarak başvuracağız'' diye konuştu.
        


Komisyon Başkanı Üskül, İçişleri Bakanlığından gelecek yazılarda, soruşturmayla ilgili işlemlerde eksiklik ya da hata görmeleri halinde müfettiş incelemesi yapılmasını isteyeceklerini ifade ederek, ''Gerçekten önemli sorunlar saptarsak, önümüzdeki dönemde oluşacak komisyon, alt komisyon kurulmasını da talep edebilir'' dedi.
         
       

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler