YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Keş Dağı'nda anacaklar
Yazıcıoğlu'nu anmak için Keş Dağı'na çıkıyorlar
Keş Dağı'nda anacaklar
20 Mart 2010 / 16:39 Güncelleme: 20 Mart 2010 / 16:40

Büyük Birlik Partisi (BBP) Kahramanmaraş Teşkilatı, merhum liderleri Muhsin Yazıcıoğlu'nu, hayatını kaybettiği Keş Dağı'nda dualarla anmaya hazırlanıyor. İl Başkanı Bekir Kılıç, "Şehit liderimizi sonsuzluğun sahibine uğurladığımız dağda anmak istiyoruz." dedi. Yazıcıoğlu, 31 Mart tarihine kadar da çeşitli programlarla anılacak.
 

Yazıcıoğlu ve beraberindeki 5 kişinin hayatını kaybettiği helikopter kazasının yıldönümünde, partinin genel merkezi ve Kahramanmaraş İl Teşkilatı tarafından çeşitli anma programları düzenlenecek. Parti, bunun için 25 Mart ve 31 Mart tarihleri arasını da 'Muhsin Yazıcıoğlu Haftası' olarak belirledi.
 

BBP Kahramanmaraş İl Başkanı Bekir Kılıç, teşkilatlarının ve genel merkezin anma programları ile ilgili basın toplantısı düzenledi.
 

Kazanın olduğu günü hatırlatan Kılıç, "Günlerden 25 Mart 2009'du. Çağlayancerit'ten Yozgat Yerköy'e göndermek üzere bir helikoptere bir yiğit bindirmiştik. O hep inandıkları için, inandığı dava uğruna yaşadı. O tüm iyi insanların dik duran, doğru söyleyen, düz yürüyen adam diye, adam gibi adam diye tarif ettikleri bir insandı. O hayatı boyunca hep milleti için, bayrak için, vatan için her şeyini verdi." dedi.
 

Merhum liderlerini birinci ölüm yıldönümünde dualarla anmak istediklerini söyleyen İl Başkanı Kılıç, 25 Mart günü saat 09.00'da il binasından hareketle, helikopterin düştüğü Keş Dağı'na tırmanmak istediklerini kaydetti. Burada, okunan hatimlerin indirilmesinin yanı sıra, Yasin-i Şerif okuyarak liderlerini dualarla anacaklarını dile getiren Kılıç, "Katılmak isteyenler gelebilirler. İsteyen kendi imkânıyla, isteyen de bizim tuttuğumuz araçlarla bölgeye gelebilecekler. Orada dualarla yine şehit liderimizi sonsuzluğun sahibine uğurladığımız dağda anmak istiyoruz." diye konuştu.
 CHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler