YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kepenk kapatmadı, saldırıya uğradı
Kepenk kapatmadı, saldırıya uğradı
12 Kasım 2011 17:35
Güvenlik güçlerince gerçekleştirilen operasyonda öldürülen teröristin cenazesini gömmek isteyen örgüt yandaşları kepenk kapatmayan bir markete saldırdı.

Hakkari'de gerçekleştirilen operasyon sonrasında ölü ele geçirilen terörist cenazelerini Diyarbakır'da törenle gömmek isteyen örgüt yandaşları, kepenk kapatmayan bir markete saldırdı. 

Diyarbakır'a bağlı Bağlar ilçesindeki bir market, örgüt yandaşlarının saldırısına uğradı. Bağlar'da dükkânların kapatılması için KCK tarafından yoğun olarak esnafa baskı uygulandı. Yenişehir Mezarlığı'ndaki cenazeleri Bayramoğlu Camisi'ne getirip buradan yine aynı mezarlığa götürmek isteyen BDP'li vekiller de yürüyüş yapılması için polisle tartıştı. Polis, terör örgütü PKK'nın flamaları ve bayrağının indirilmemesi ve olay çıkarılması halinde yürüyüşe izin vermeyeceğini belirtti. BDP Diyarbakır Milletvekilleri Emine Ayna ve Leyla Zana, BDP Batman Milletvekili Ayla Akat Ata, BDP Diyarbakır İl Başkanı Zübeyde Zümrüt yürüyüşe izin verilmesini  istedi.

Bayramoğlu Camisi'ne bir süre sonra BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş da geldi. Polis, grubun dağılmaması üzerine müdahalede bulundu. Grubun içindeki bir kişi olay yerinde baygınlık geçirdi. Kaçan grup, bir süre sonra ara sokaklarda olay çıkarmaya başladı. Bu arada, Bağlar ilçesindeki bir marketin açık olmasına öfkelenen grup, markete saldırdı. Saldırı esnasında markette 10 vatandaşın bulunduğu, 1 kişinin yaralandığı öğrenildi.

Cihan

korku
 // mustafa çınar
zaten esnafa,vatandaşa korkuyla zorlamayla kepenk kapattırılıyor.Markete zarar veren şerefsiz pkklılara ağır ceza verilmeli güvenlik sağlanmalı.Başbakanda doğuda vatandaş olsa pkkya baskıya direnmesi zor olurdu....
12 Kasım 2011 17:54
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler