YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kendimi şanslı hissediyorum
Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Türkiye'nin 2020 Yaz Olimpiyat Oyunları'na adaylığını açıklamasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Kendimi şanslı hissediyorum
13 Ağustos 2011 / 19:04 Güncelleme: 13 Ağustos 2011 / 19:13

2020 Yaz Olimpiyat Oyunları'na İstanbul'un adaylığının Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından resmen açıklandığı toplantıda konuşan Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, kendisini çok şanslı hissettiğini söyledi.

Olimpiyat Evi'nde gerçekleştirilen basın toplantısında, Başbakan Erdoğan'ın yanı sıra, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Başkanı Prof. Dr. Uğur Erdener, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş da yer aldı.

Bakan Suat Kılıç, Başbakan Erdoğan'ın konuşması arasında yaptığı değerlendirmede, cumhuriyet Türkiye'sinin ilk Gençlik ve Spor Bakanı olduğunu belirtirken, ''Kendimi çok şanslı hissediyorum. Görevimin 1. ayı dolarken, ülkem adına 2020 Olimpiyat Oyunları'na adaylığın ilan edildiği bir merasimdeyiz. Türkiye adına da bir Başbakan ilk defa, tüm devlet olanaklarıyla, milletini de arkasına almış şekilde 2020 Olimpiyat Oyunları'nı düzenlemenin arkasında olduğunu ilan ediyor'' dedi.

Bakan Kılıç, Türkiye nüfusunun 40 milyonunun 30 yaşın altında olduğunu vurgulayarak, ''Ülkemizin doğudan batıya, kuzeyden güneye, ayrım gözetmeksizin bütün gençlerinin emrinde ve hizmetinde olmaya gayret edeceğiz. İyi bir gençlik politikası kurgulayabildiğimiz taktirde, bunun üzerine çok sağlam da bir spor politikası inşa edebileceğimize inanıyorum'' diye konuştu.

Başbakan Erdoğan'ın, yeni statlar ve olimpik yüzme havuzları ile nüfusu 50 binin üzerindeki yerleşim yerlerine birer gençlik merkezi inşa edilmesi konularında kendisine talimatlar verdiğini aktaran Kılıç, ayrıca, Gençlik ve Spor Bakanlığı yardımcısı ile müsteşarının tayinlerinin yapıldığını, gerekli imzaların tamamlanmasının ardından da ilan edileceğini sözlerine ekledi. AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler