YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kendi sandığında sıfır çekti
Adana'da bağımsız aday olan Bülent Yardımcı'nın oy sandığından sıfır oy alması tartışmalara neden oldu...
Kendi sandığında sıfır çekti
14 Haziran 2011 / 08:24 Güncelleme: 14 Haziran 2011 / 08:24

Annesi ve babasının oy kullandığı sandıktan sıfır oy çıkması ile ilgili açıklama yapan Yardımcı'nın oğlu Orçun Yardımcı 'Bu tam bir skandal, oylarımız çalındığı için, babama sıfır oy çıkmış gibi görünüyor. Bununla ilgili gerekli müracatları İl Seçim Kurulu'na yapacağız. Bu işin peşini bırakmayacağız' dedi

Adana’da 24’üncü dönem milletvekilliği seçimlerine bağımsız aday olarak giren Hakan Bülent Yardımcı’nın oy kullandığı sandıktan kendisine sıfır oy çıktı.

Adana genelinde toplam 454 oy alan, iş adamı ve yerel Ekspres Gazetesi sahibi Hakan Bülent Yardımcı’nın oy kullandığı 1023 numaralı sandıkta 262 seçmen oy kullandı. 260 oy geçerli sayılırken, bunlardan 163’ü CHP’ye, 33’ü AK Parti’ye, 2’si MHP’ye, kalanı da diğer partilere ve bağımsızlara verildi.

Hakan Bülent Yardımcı, kendi sandığında sıfır çekmesinin şokunu yaşadı. Yardımcı, merkez Seyhan İlçesi Çobanoğlu Ticaret Lisesi’ndeki 1023 nuramalı sandıkta kendisinin yanı sıra eşi, oğlu, gelini, kayınbiraderi, iki kızının oy kullandığını, bu sandıkta 25 ’kemik’ oyu olduğunu savundu. Yardımcı, "En kuvvetli olduğum sandıkta bana sıfır oy çıkması inanılır gibi değil. Ailem, yaşadığım apartmandaki bana oy sözü veren komşularım bu sandıkta oy kullandı. Oy kullandığım sandıkta 60’dan aşağı oy beklemiyordum. Hadi diyelim ailem, komşularım oy vermedi, benim oyum nerede? Oy dağılımı ile toplam sayısı arasında da 4 fark var. Üstelik 4 oyun nereye gittiği belli değil" diye tepki gösterdi.

Konuyla ilgili gazetevatan.com'un sorularını yanıtlayan Hakan Bülent Yardımcı'nın oğlu Orçun Yardımcı, yaşanan olayın tam bir skandal olduğunu, tüm aile fertlerinin oy kullandığı bir sandıktan babasına oy çıkmamasının şokunu yaşadıklarını söyledi. Konuyla ilgili İl Seçim Kurulu'na itirazda bulunacaklarını söyleyen Yardımcı, "Bu hukuksuzluğun sonuna kadar takipçisi olacağız. Sandıktan oylarımızı çalanlar yargıya hesap verecek' dedi. (Vatan)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler