YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Kendi paramla aldım"
"Kendi paramla aldım"
24 Mayıs 2010 14:16
Kılıçdaroğlu ile ilgili ilk tartışma Kılıçdaroğlu'nun CHP Kurultayı'nda giydiği gömek oldu... Fiyatı oldukça yüksek olan gömlek için Kılıçdaroğlu açıklama yaptı: "Kendi paramla aldım"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, piyasada 495 TL’ye satılan İtalyan Etro marka gömlek giydiği tartışmasıyla ilgili konuştu. CHP Gneel Merkezi'ne mazbatasını alamya gitmek için evinden ayrılırken gazetecilerin sorularını yanıtladı.. Kılıçdaroğlu Baykal'la ilgili sorularada ecvap verdi...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın kendisine geçmişten örnekler vererek geleceğe yönelik hedefler göstereceğine inandığını belirterek, ''Belki de olası sıkıntıları aktaracaktır. Sayın Baykal ile her ortamda görüşeceğiz. Sıkıştığım zaman görüşeceğim, görüşlerine ihtiyaç duyduğum zaman görüşeceğim. Sıcak ve samimi ilişkimizi bütün aşamalarda sürdüreceğiz'' dedi.

Bir gazetecinin, eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ile yapacağı görüşmenin içeriğine ilişkin sorusu üzerine Kılıçdaroğlu, daha önce randevu talebinde bulunduğunu, Baykal'ın da bu talebe olumlu yanıt verdiğini belirterek, şunları söyledi:

''Bugün gidip kendisini ziyaret edeceğim. Önerilerini alacağım ve teşekkürlerimi sunacağım. Baykal'ın ne söyleyeceğini şimdiden kestirmem mümkün değil. Sayın Baykal siyaseti çok iyi bilen bir isim ve deneyimli bir siyasetçi. Bana geçmişten örnekler vererek geleceğe yönelik hedefler göstereceğine inanıyorum. Belki de olası sıkıntıları aktaracaktır. Sadece bu görüşmeyle tüm bunların olacağını da düşünmüyorum. Sayın Baykal ile her ortamda görüşeceğiz. Sıkıştığım zaman görüşeceğim, görüşlerine ihtiyaç duyduğum zaman görüşeceğim. Belki de Sayın Baykal doğrudan kendisi arayıp, 'Şöyle, şöyle yap' diyecektir. Sıcak ve samimi ilişkimizi bütün aşamalarda sürdüreceğiz.''

Kılıçdaroğlu, bir başka gazetecinin, ''Sayın Baykal 'Daha önce adaylığı benden gizlenmişti' açıklamasında bulunmuştu. Bunu nasıl değerlendiriyorsunuz?'' sorusu üzerine ise, ''Böyle bir sitemi olacağını sanmıyorum. Bir dost sohbeti olacaktır bu. Bir eleştiri olursa ayrıca bu eleştiriden de mutlu olurum'' dedi.

Liste tartışmalarına ilişkin değerlendirmesi istenen Kılıçdaroğlu, bunların geçmişte kaldığını ifade ederek, ''Biz artık geleceğe bakacağız. Delegenin her türlü kararına bizim saygı göstermemiz gerekiyor. Kimisi duygusal kimisi başka gerekçelerle tepki verebilir ancak sonuçta güzel bir liste çıktı. Türkiye'ye hizmet edeceğimiz bir liste...'' diye konuştu.

Mazbatayı ne zaman alacağına ilişkin bir soru üzerine de Kılıçdaroğlu, bunu CHP Genel Merkezi'ne gittiğinde öğreneceğini belirtti. ''Baykal ile görüşmek için mazbatayı almayı bekleyeceğinizi söylemiştiniz. Şimdi ne yapacaksınız?'' sorusuna ise Kılıçdaroğlu, ''Sanıyorum o konu çözüldü. Ancak saatini bilmiyorum. Mazbatayı henüz almadım ama sorunun çözüldüğünü tahmin ediyorum'' yanıtını verdi.

Kılıçdaroğlu, bir başka soru üzerine de, yarın Zonguldak'a gideceğini bildirdi.

Yarın grup toplantısı olup olmayacağına ilişkin soruya Kılıçdaroğlu, Zonguldak'ta olacağı yanıtını verdi.

Bir başka gazetecinin ''Kurultayda giydiğiniz gömlek konu oldu. Bununla ilgili bir açıklamada bulunur musunuz?'' sorusuna da Kılıçdaroğlu, şöyle yanıt verdi:

 ''Ben her ortamda ve her yerde halka doğruları söylemeyi ilke edindim. Spor kıyafetle çıkmam uygun görüldü, biz de spor kıyafet alalım dedik. Oradaki görevliler de 'Şu gömlek daha iyi olur' dediler, ben de o gömleği aldım. Bugün gazetelerden böyle bir gömlek markası olduğunu da öğrenmiş oldum. Gömleğin parasını da kendim kazandım, kendim ödedim. Sadece gömlek değil spor kıyafetin gerektirdiği her şeyi aldım. Spor kıyafet giymemi de arkadaşlar önerdi. Daha sempatik bulunacağını söylediler, ben de kabul ettim.'' (A.A.)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler