YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kenan Evren'ın sır gibi saklanan isteği!
Kenan Evren'in 12 Eylül Davası açılınca hayatına son vermek istediği, ancak kızları ile doktorunun onu engellediği ortaya çıktı.
Kenan Evren'ın sır gibi saklanan isteği!
17 Mayıs 2015 / 09:48 Güncelleme: 17 Mayıs 2015 / 09:52

12 Eylül darbesinin mimarı Kenan Evren'le ilgili şok iddia! Türkiye'nin 7. Cumhurbaşkanı, yıllar önce ötanazi istedi! Doktorlarına "Bırakın da öleyim" dedi. Ama kızları, buna karşı geldi. Evren'in 12 Eylül 2010 referandumu öncesi yaptığı açıklamada da, "Anayasa değişikliğinden sonra yargılanmam gündeme gelirse tabancamdaki bir kurşunla kendi işimi bitiririm" demişti.

Merhum Cumhurbaşkanı Kenan Evren'in, 98 yaşında hayatını kaybetmeden yıllar önce ölmeyi dilediği ortaya çıktı! 12 Eylül 1980 darbesini gerçekleştirdikten sonra Cumhurbaşkanlığı koltuğuna oturan Kenan Evren'in ötanazi isteğini kızlarına ilettiği öğrenildi.

Allah canımı almıyor

Hatta iddiaya göre, özellikle 12 davasıyla ilgili yargılanmaya başladıktan sonra 3 kızını da etrafına toplayıp şöyle dedi: "Yıllardır ölmek istiyorum Allah benim canımı almıyor. Bırakın, izin verin öleyim! Doktorlarıma söyleyin, beni uyutsunlar..." Ancak bu sözleri duyan kızları, babalarının sıra dışı isteğine şiddetle karşı çıktı.

Kenan Evren'in,12 Eylül darbesi ile ilgili yargılanmaya başlamasından sonra ise ötanazi konusunu adeta bir sır gibi saklamayı tercih etti. Bir şekilde duyanlara karşı da inkar yoluna gitti. Takvim gazetesi, Merhum Cumhurbaşkanı'nın, 15 yıl boyunca Marmaris'te komşusu olan ünlü reklamcı ve işadamı Nail Keçili'ye sordu. İşadamı Keçili, Kenan Evren'in ötanazi isteğini doğrulayarak, "Benim de kulağıma geldi. Evren, ısrarla ölmek istemiş! Ancak buna önce kızları, sonra da doktorları karşı çıkmış" dedi.

 

TAKVİM

 

Etiketler: ,
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler