YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kenan Evren'in kızı canlı yayında ateş püskürdü
1982 Darbesinin mimarı Kenan Evren'in vefat etmesinin ardından tartışmalar sürerken Evren'in kızı bir TV programına canlı yayında bağlanarak çarpıcı sözler sarfetti.
Kenan Evren'in kızı canlı yayında ateş püskürdü
12 Mayıs 2015 / 01:24 Güncelleme: 12 Mayıs 2015 / 01:34

Bir televizyon programına konuşan Evren\'in kızı Şenay Gürvit, babasıyla gurur duyduklarını söylerken eleştirilere karşı çok sert tepki gösterdi.

"70 milyonun 60 milyonu Evren Paşa diye tadirle anıyor. Geri kalan 10 milyon da ne derse desin hiç bir önemi yok" diyerek eleştirileri red eden Gürvit, babasının yaptıkları konusunda aile olarak hiç bir vicdani muhasebe içinde olmadıklarını, içlerinin çok rahat olduğunu söyledi. Programın moderatörü Mirgün Cabas'a soruları nedeniyle tepki gösteren Şenay Gürvit, "Kim ne derse desin zerre kadar umurumuzda değil" dedi.

Evren\'in kızı şöyle konuştu:

İnsanlar babam için şükranlarını sunuyor

"Bana günlerdir ne telefonlar geliyor anlatamam. İnsanlar şükranlarını sunuyor babam için. Hayır vicdanen hiç bir şey yok. Bizim ailemizde böyle bir vicdan muhasebesi yapılmamıştır. Bugünkü Türkiye ortamı çok mu güzel? Askerler içeri alındı boşu boşuna. Kimin sesi çıktı söyler misiniz? Biz yanlış yönlendirildik diyorlar, böyle mi devlet yönetilir. Olayları o günün şatları içinde değerlendirmelisiniz. Bugünün şarlarıyla değerlendiremezsiniz."

"Kim ne derse desin zerre kadar umrumuzda değil"

Kim ne derse desin zerre kadar umurumuzda değil. Herkes diyor ki Evren Paşa sayesinde çocuklarımız okudu. Beni yoldan çevirip Evren Paşa sağolsun diyorlar. Asılan çocukları babam mı astırdı. Ne alakası var? Toplum yanlış yönlendiriliyor.

İster etsinler, ister gelsinler, ister gelmesinler, biz bizim ailemizi biliyoruz. Biz bizim babamızın ne olduğunu çok iyi biliyoruz. Ne problem vardı düzeninde? Ben 67 yaşında bir insanım.

"70 milyonun 60 milyonu babamı takdir ediyor"

"Babam layık olduğu şekilde gömülecektir. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Ben babamı katiyen rahatsız olmadığını söylüyorum. Hala bana ne düşünüyorsunuz diye sormanızı da hayretle karşılıyorum. Babam er olarak vefat etseydi çok mu mutlu olacaksınız. İnanın 70 milyonun 60 milyonu Evren Paşa diye tadirle anıyor. Geri kalan 10 milyon da ne derse desin hiç bir önemi yok."

12 eylülü ihtilali yaptıranda zeminini..
 // atiker
hazırlayanlarda stratejik ortağımız sandığımız abd ve içerimizdeki uşakları ihtilalin alt yapısını yani düzenin bozulmasını terörün artmasını onlar hazırladılar kenan ve arkadaşlarına ihtilali yaptırdılar karanlık olan o gün türkiyenin onların istediği durumdan aksine nasıl bir eksen kayması yaşadıki işi ihtilale kadar götürdüler solcular denizlerin yasını tutmaya takiye yapmaya devam etsinler onları bile askerler kullandı sonra astılar belki 20 sene sonra 12 eylül doğruları ortaya çıkar ordan ö...
12 Mayıs 2015 Salı 13:08
12 Eylul
 // uykucu
oncesi ve sonrasi ben ODTU'de talebeydim. Ben Kenan Evren'e rahmet, ailesine bassagligi diliyorum....
12 Mayıs 2015 Salı 11:45
 // ahmet
Yazık, gerçekten çok yazık...
12 Mayıs 2015 10:41
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler