YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kenan Evren'in cenaze programı belli oldu
Tedavi gördüğü Gülhane Tıp Fakültesi Hastanesi’nde dün akşam hayatını kaybeden 12 Eylül askeri darbesinin lideri, 7. Cumhurbaşkanı Evren için ulusal cenaze töreni düzenlenecek. Evren’in naaşı Salı günü törenin ardından Devlet Mezarlığı’na defnedilecek.
Kenan Evren'in cenaze programı belli oldu
10 Mayıs 2015 / 16:20 Güncelleme: 10 Mayıs 2015 / 16:21

Dışişleri Protokol Genel Müdürlüğü, Evren’in aile görüşlerini dikkate alarak cenaze programını belirledi. Devlet cenaze törenleri yönetmeliğinde, iki tip devlet cenaze töreni yer alıyor. İlki ulusal cenaze töreni. Bu tören sadece görevde veya ayrıldıktan sonra vefat eden cumhurbaşkanı için düzenleniyor. Resmi cenaze töreni ise cumhurbaşkanı dışındaki yetkililerin vefatlarında düzenleniyor.

Milliyet.com.tr’nin edindiği bilgiye göre, Evren için Salı günü ulusal cenaze töreni düzenlenecek. Evren’in naaşı Salı günü Sabah saatlerinde GATA’dan cenaze aracı ile Genelkurmay Başkanlığı karargahına getirilecek. Genelkurmay Başkanlığı yaptığı için burada askeri bir tören düzenlenecek. Törene, ordunun komuta kademesi ile eski komutanlar katılacak.

İkinci törenin Meclis’te yapılması gerekiyordu. Ancak Evren’in aile üyeleri, seçim öncesi tatilde olduğu gerekçesiyle Meclis’te tören yapılmasını istemedi.

Bir tabur asker

Cenaze töreni, Ankara’nın yeni protokol camisi olarak da adlandırılan Ahmet Hamdi Akseki Camii’nde yapılacak. Törene, Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı tören taburu ve bandosu katılacak. Evren’in naaşı, top arabası üzerinde taşınacak. Evren, törenin ardından Devlet Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

ÖLÜMDE VAR
 // HAKKI MEMIS
ZALIM BIR INSANDI YAZILACAK COK SEYLER VAR AMA KISACASI BEN IMAM OLSAYDIM BÖYLE ZALIM BIR INSANIN CENAZE NAMAZINI KILDIRMAZDIM
...
11 Mayıs 2015 Pazartesi 05:07
yaşasın zalimler için cehennem
 // ebu yusuf
ne kendi etti rahat ne verdi kimseye huzur yıkıldı gitti dünyadan dayansın ehli gubur...ila cehenneme zümera......
10 Mayıs 2015 Pazar 17:23
 // beyza
Dünyada hesap vermedi. Hesaplar mahşere kaldı ... Şimdi adalet sahibi nin huzurunda kaçış yok ve gerçek hüküm verilecek ...!!!...
10 Mayıs 2015 16:35
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler