YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kenan Evren'in avukatı konuştu
Kenan Evren'in avukatı, Evren çağırılırsa Adliye'de ifade verebileceğini söyledi...
Kenan Evren'in avukatı konuştu
01 Haziran 2011 / 10:54 Güncelleme: 01 Haziran 2011 / 10:54

12 Eylül darbesinin hayatta kalan üç generalinin ifadeye çağrılmasının ardından, eski Cumhurbaşkanı Kenan Evren’in avukatı Nihat Özgün, “Müvekkilimin yaş ve sağlık durumu göz önüne alınarak ikametinde ifadesine başvurulmasını talep ettim. Kabul edilmezse, Evren gider savcılıkta da ifade verir” dedi.

Eski Cumhurbaşkanı Kenan Evren’in ifadesinin ikametinde mi, savcılıkta mı alınacağı tartışmasına avukatı açıklık getirdi. Avukat Ömer Nihat Özgün, sağlık sorunları nedeniyle ifadesinin evinde alınması talebini savcılığın reddettiği iddialarını yalanlayarak, “Gerekirse, Sayın Evren, koçlar gibi gider ifadesini verir.” dedi.

Avukat Ömer Nihat Özgün, şunları söyledi:

“Sayın Başsavcımızla görüşmemizde ne zaman ifade işleminin gerçekleşeceğini öğrenmek ve müvekkilimin yaş ve sağlık durumu göz önüne alınarak mümkünse ikametinde ifadesine başvurulmasını talep ettim. Başsavcımız Evren’in yaşı ve sağlık durumunu sordu, ben de anlattım. Hatta Sayın Başsavcımız ikametinin Ankara’da olduğunu bilmediğini söyledi. Ankara’da bulunduğunu söyledim. Bunun üzerine Sayın Başsavcımız, ifadenin şekline göre bir durum değerlendirmesi yapacağını söyledi”

Avukat Özgün, Başsavcı Vekili Hüseyin Görüşen’in ifadesinin ikametinde alınmasını reddettiği ve “Gelmezse yasal işlem yaparım gibi” bir uyarısının olmadığını belirterek,”Henüz ifade şekli belli değil. Gerekli prosedürler izlenir, sağlık raporu gibi, bunları iletiriz. Kabul edilmezse o zaman sayın Evren, gider ifadesini verir. Kaldı ki, Sayın Evren’in benden bu yönde bir isteği yok” dedi. (Bugün)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler