YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kenan Evren'e cenaze namazında protesto
12 Eylül darbesinin mimarı ve 7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren son yolculuğuna uğurlandı. Evren'in cenazesinde helallik istendiği anda 2 kişi protesto ederek "hakkımı helal etmiyorum" diye bağırdı.
Kenan Evren'e cenaze namazında protesto
12 Mayıs 2015 / 14:14 Güncelleme: 12 Mayıs 2015 / 16:04

7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren'in naaşı, askeri cenaze aracıyla GATA'dan alınarak Genelkurmay Başkanlığına götürüldü. Törene katılım azdı. Sivil olarak sadece ailesi vardı.

Camideki törende ortalık karıştı. İmam, Evren için hellalik isterken arka taraftan iki kadın 'Haram olsun' diye bağırdı. Bir anda korumalar harekete geçti. Kısa bir süreli bir arbede yaşandı. Arbede sırasında kadınlardan biri yere düştü. Diğer kadın ise "Çocuklarımı onun yüzünden babasız büyüttüm" diye bağırdı.

'Hakkımı helal etmiyorum' diye bağıran kadınlardan birinin Ülkücü Hareketin önde gelen isimlerinden olan ve 'Doğu'nun Başbuğu' olarak bilinen Yılma Durak'ın eşi olduğu öğrenildi.

İşte o anlar:

Darbe kararını aldığı yerde...
 
GATA'daki törenin ardından naaşı alınan Kenan Evren için ikinci tören Genelkurmay Başkanlığı'nda düzenlendi. Oldukça az bir katılımın olduğu gözlenen törende subaylar ihtiram nöbeti tuttu. Evren'in töreninde sivil olarak yalnızca ailesinin olduğu göze çarptı.

foto-202.jpg

Erdoğan ve siyasiler yok

Genelkurmay'daki törenin ardından naaş, Ahmet Hamdi Akseki Camii'ne getirildi. Evren için düzenlenen devlet törenine ve cenaze namazına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan katılmadı. 

Törene hükümeti temsilen de kimse gelmedi. Meclis'te temsil edilen Ak Parti, CHP, MHP ve HDP de törene temsilci göndermedi.

Cenaze törenine kimler geldi?

Evren'in cenaze namazı için camiye gelenler arasında şu isimler dikkat çekiyor: Eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar,  Fenerbahçe kulübü eski Başkanı Ali Şen, Fenerbahçeli İşadamı Nihat Özdemir, Emekli Orgeneral Çevik Bir,  Eski meclis başkanları, İsmet Sezgin,  Kaya Erdem,  Eski Başbakan Bülent Ulusu, Eski Genelkurmay Başkanları Necdet Üruğ, Işık Koşaner, Hulisi Akar, Hilmi Özkök ve kuvvet komutanları

1
 // 1
Bu dine saygısızlıktir etmiyorsa etmiyordur korumalara ne oluyor zorla helal mi ettirmisler? ??...
12 Mayıs 2015 14:35
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler